Повномасштабне вторгнення рф кардинально змінило життя мільйонів українців, зокрема і студентів та абітурієнтів. Аби їх підтримати, деякі закордонні університети спростили умови вступу для українців, надали стипендії для безкоштовного навчання за кордоном та виділили додаткові місця.
Як безкоштовно вступити до університету за кордоном – розповіли журналісти ТСН.ua, а ProSlav, у свою чергу, ділиться цими порадами із жителями Переяслава.
Як повідомляється, для координації вступу українців за кордон декілька провідних вишів України разом з урядом створили програму допомоги українським абітурієнтам Ukrainian Global University (UGU). Вона допомагає українцям вступити до іноземних навчальних закладів за умови, що випускники повернуться до України після навчання. Серед вишів, які беруть участь у цій програмі: Стенфорд, університет Піттсбургу, університет Торонто, університет Парижа (Пантеон-Сорбонна), виші Німеччини, Італії, США, Канади, інших країн.
Що пропонують університети для українських громадян в межах програми UGU
Програми навчання. Більшість програм – бакалаврські та магістерські, але є і програми PhD і навіть для навчання в старших класах. Зараз, наприклад, йде набір на літні програми та на осінь 2022 року. У виші можна вибрати будь-яку програму, але треба мати на увазі, що кількість місць на кожному факультеті обмежена – від 10 до 20 місць для бакалаврів, декілька PhD на факультет. Навчання англійською мовою чи інших мовах залежно від країни, де перебуває навчальний заклад.
Стипендії. Вони покривають вартість навчання і проживання в країні.
Спрощена процедура вступу. А також подовження термінів вступу для тих українців, які не встигають надати документи в межах вступної кампанії.
Як вступити за кордоном на безкоштовне навчання за програмою Ukrainian Global University
Для вступу потрібно пройти два етапи – попередній етап відбору та етап вступу безпосередньо до вишу.
Відбірковий етап вступу відбувається дистанційно та триває декілька тижнів. Насамперед на сайті Ukrainian Global University потрібно заповнити анкету, яку розглядають від 10 днів і більше. Після – пройти тест на знання англійської мови Duolingo English Tes на платформі Duolingo. Тест складається з 5 типів завдань – writing, speaking, listening, reading, vocabulary. Додаткове тестування у більшості вишів не потрібно, оскільки UGU гарантує, що всі учасники, які успішно пройшли вибірковий етап, мають достатній рівень англійського. Мінімальний бал, який потрібно отримати – 85. Якщо абітурієнт отримує прохідний бал, його запрошують на інтерв’ ю з представниками UGU та волонтерами з різних країн.
На другому етапі, після вибіркового, UGU надає університетам список кандидатів, які рекомендовані до зарахування. Після цього абітурієнти отримують інструкцію для вступу до вибраного вишу.
За якими критеріями відбирають абітурієнтів
Крім знання англійської мови, важливо мати хороший середній бал у виші чи в школі. У кожного навчального закладу свій мінімальний поріг.
Виявлення мотивації вступників – основна мета співбесіди. Головна умова участі в програмі – повернення до України, тому кандидати повинні довести, що хочуть повернутися на батьківщину. Припускається, що на етапі, коли кандидати будуть зараховані до університетів, найімовірніше потрібно буде оформити відповідні документи про це.
Як вступити за кордон одразу після школи
Після 11 класу українські школярі зможуть вступати до коледжів чи університетів. Крім цього перед вступом до вищого навчального закладу абітурієнти можуть вступити до школи-інтернату (11-12 клас), що і радить робити UGU. Річ у тому, що за кордоном школярі закінчують навчання в середній школі у віці 18-19 років.
Чи можуть українці, які перебувають за кордоном, брати участь у вступі за програмою
Будь-який школяр, не залежно де він перебуває – в Україні чи за кордоном, може скористатися цією програмою. Крім того, випадки абітурієнтів, у яких через війну втрачені документи, також будуть розглядатися та вирішуватися окремо.
Раніше ProSlav розповідав, що робити у випадку втрати документа про загальну середню освіту.