Початок нового календарного року принесе нам багато церковних свят, важливих дат і днів пам’яті визначних святих. Майже кожен день буде присвячений певній постаті чи події. Які свята у січні 2025 року відзначатиме церква – розповідає Proslav, посилаючись на повідомлення ПЦУ.
1 січня – свято Обрізання Господнього та наречення Богонемовляті імені Ісус. Також в цей день ми згадуємо пам՚ять видатного святителя, одного з небагатьох, кого Церква іменує Великим – святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської.
5 січня – Навечір’я Богоявлення, або Хрещенський святвечір, час приготування до великого свята Хрещення Господнього.
6 січня – святе Богоявлення, велике дванадесяте свято, що нагадує нам про євангельську подію, коли Ісус Христос прийняв хрещення від Іоана Предтечі у річці Йордан.
Днем святого Богоявлення для українських вірян знаменується ще одна важлива подія: це річниця отримання Томосу про автокефалію нашої Церкви
5 січня 2019 року Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій підписав цей історичний документ. 6 січня 2019 року він урочисто вручив його нашому Предстоятелю, Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію, після євхаристійного співслужіння у Константинополі. І в той же день, тоді у Різдвяний святвечір, цей історичний документ був привезений до Києва. В цьому році ми відзначатимемо шосту річницю цієї знаменної події.
Наступного дня після Богоявлення, 7 січня, ми соборно вшановуватимемо пам՚ять того, хто послужив справі Хрещення Господнього – святого пророка, Предтечу і Хрестителя Господнього Іоана, одного із найшанованіших святих.
Окрім того, у січні будемо відзначати дні пам՚яті:
- преподобного Феодосія Великого, засновника спільнотного життя ченців (11.01),
- мучениці Тетяни і тих з нею, що в Римі були замучені (12.01),
- рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії (14.01),
- преподобного Антонія Великого (17.01),
- преподобного Макарія Великого (19.01),
- преподобного Максима Сповідника (21.01),
- святителя Григорія Богослова (25.01)
- Собор вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого – 30 січня.
Нагадаємо, свого часу у ПЦУ пояснили різницю між новоюліанським та юліанським календарем