Силами оборони знищено 21 із 23 крилатих ракет Х-101/Х-555 та 6 БпЛА противника різного типу – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 28 квітня

Триває 429 день повномасштабної війни, розв’язаною путінським режимом з метою знищення українського народу і нашої держави. російський агресор не полишає намірів щодо окупації нашої території, продовжує вести загарбницьку війну. Противник і надалі застосовує тактику терору. Ігноруючи закони та звичаї ведення війни, завдає ударів по цивільних об’єктах.

Силами оборони знищено 21 із 23 крилатих ракет Х-101/Х-555 та 6 БпЛА противника різного типу – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 28 квітня
фото тематичне

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.

В епіцентрі бойових дій залишаються Бахмут та Мар’їнка, наші воїни мужньо тримають оборону.

Не маючи будь-яких досягнень на полі бою, окупанти згорнули спроби атакувати й обмежуються обстрілами наших позицій.

Станом на ранок 28 квітня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 28.04.23 орієнтовно склали

За оцінками ISW, фінансист «Вагнера» Євген Пригожин, ймовірно, розглядає збільшення кількості ПВК навколо Бахмута як конкуренцію.

Також у звіті зазначають, що росія, схоже, продовжує цілеспрямовану кампанію депопуляції на окупованих територіях України, щоб полегшити заселення українських територій росіянами.

Аналітики припускають, що рф може сподіватися завезти росіян, щоб заповнити знелюднілі райони України з метою подальшої інтеграції окупованих районів до росії в соціальному, адміністративному, політичному та економічному плані, тим самим ускладнюючи умови для реінтеграції цих територій до складу України.

Як наголошують експерти, такі кампанії з депопуляції та заселення можуть бути прирівняні до цілеспрямованої етнічної чистки та очевидного порушення Женевської конвенції про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

Експерти вважають, що такі дії підтверджують тривогу серед російського командування перед очікуваним контрнаступом України.

Документ датується кінцем лютого 2023 року, з нього випливає, що в серпні 2022 року на українській території перебували щонайменше 27 500 військовослужбовців Росгвардії. З того часу ці війська зазнали суттєвих втрат. 

У документі йдеться про те, що гвардійці взяли на себе багато додаткових завдань щодо утримання захоплених росією територій за лінією фронту, що ще більше посилило нестачу особового складу.

«Насправді, коли ви бачите таку кількість союзників, що пропонують (мирний план), це означає, що росія мріє про переговори. Вона не знає, як зберегти лице і як закінчити так звану «спеціальну військову операцію», та шукає варіанти».

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Сторони обговорили питання подальшого надання оборонної допомоги нашій державі.

Зокрема, Володимир Зеленський наголосив на важливості передачі Україні військових літаків західного зразка, а також різних видів озброєнь, необхідних для протистояння російському агресору. Він закликав Велику Британію взяти на себе лідерство у формуванні повітряної коаліції для України.

Сторони також обговорили підготовку до проведення Саміту НАТО, який відбудеться у Вільнюсі влітку.

Також навчено більше ніж 7 тисяч операторів дронів, а поставлена мета – навчити 10 тисяч людей.

Зараз в Україні функціонує більше 20 шкіл, де люди можуть отримати навички керування дронами. Щомісяця кількість шкіл збільшується на одну-дві. Також майже в кожного виробника дронів є своя внутрішня школа.

«Укргазвидобування» почало бурити ще десять нових свердловин на родовищі.

Також компанія відновила розвідку родовища, щоб збільшити розвідані запаси газу.

«Економіка вже цього року повернеться до зростання, яке пришвидшиться в наступні роки на тлі закладеного у прогноз зниження безпекових ризиків».

Деокупація територій і повноцінне відкриття чорноморських портів дадуть змогу поступово збільшити промислове виробництво та наростити врожаї.

Також очікується розширення внутрішнього попиту завдяки поверненню частини вимушених мігрантів.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

Як повідомляє видання Times of India, зараз із боку Москви відчувається все більша наполегливість, тому що знаходити запчастини до автомобілів у рф стає все важче. Однак індійські виробники автомобілів навряд чи погодяться на пропозиції рф через побоювання вторинних санкцій.

Зараз у росії перебуває делегація індійських експортерів, які обговорюють постачання сої та іншої сільськогосподарської продукції. Це вже не перші подібні переговори, але досі вони не привели до жодних конкретних домовленостей.

Одна з головних проблем – спосіб оплати. Використовувати долари складно через санкції, а налагодити торгівлю в національних валютах досі не вдається. 

Навіть у 1980 році при Брежневі СРСР прокачав за кордон більше – 54,8 млрд кубометрів. У сучасній історії росії експорт жодного разу не падав нижче за 110 млрд кубів.

Однак російська пропаганда продовжує розповідати росіянам, який великий геостратег путін і як він усіх переграв. А за фактом економічний ривок, про який він говорив стільки років, привів росію прямо в часи застою.

Опитування Центробанку, в якому брали участь 14 тис. компаній з різних галузей, показало, що в першому кварталі 2023 року забезпеченість працівниками знизилася до мінімальних значень з початку спостережень.

Причини звільнення Мізінцева наразі невідомі. Однак останнім часом він відповідав за матеріально-технічне забезпечення армії.

При цьому важливо, що і російська пропаганда, і найвищі посадовці рф продовжують розповідати, як усе чудово з технікою в армії окупантів. Але чомусь на передову відправляють танки 50-6-х років минулого століття, гармати й бронетехніку того ж періоду. 

При цьому багато проросійських військових блогерів зазначають, що у застаріле озброєння армії рф ніяк не може конкурувати на полі бою з сучасними зразками, які надійшли ЗСУ від союзників.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Відповідна резолюція ухвалена на весняній сесії ПАРЄ. 

Парламентська асамблея Ради Європи також привітала видачу Міжнародним кримінального суду ордера на арешт путіна, а також наголосила на необхідності покарання самопроголошеного президента Білорусі Лукашенка.

При цьому росія безуспішно намагалася прибрати з резолюції згадку про розв’язану рф війну проти України.

Призупинення дії тарифів стосується фруктів та овочів, на які поширена система вхідних цін, а також сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, що підлягають тарифному квотуванню.

Українські промислові товари не обкладають митами з 1 січня 2023 року відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, тому вони не включені в нову пропозицію.

За даними Єврокомісії, ЄС є найбільшим торговельним партнером України. 

«Загалом через контактну групу на чолі зі США союзники НАТО і партнери надали Україні безпрецедентну допомогу. Понад 98% бойових машин, обіцяних Україні, вже доставлені. Це означає понад 1550 одиниць бронетехніки, 230 танків та іншого обладнання, включно з великою кількістю боєприпасів». 

У цілому, за його словами, понад 9 нових українських бронетанкових бригад пройшли навчання та отримали спорядження завдяки підтримці партнерів. 

«Це надасть Україні сильну позицію для подальшого відвоювання окупованих територій».

Як повідомили в Міненерго, Італія є одним із ключових партнерів України, які надають підтримку у відновленні енергетичної інфраструктури, та потенційним інвестором відбудови українського енергосектору.  

Одним з успішних прикладів співпраці між сторонами є домовленість з італійською компанією Enel про виготовлення 5 700 сонячних панелей для України. Це обладнання допоможе децентралізувати генерацію та забезпечити безперебійне постачання електроенергії ключовим громадським будівлям, зокрема лікарням.

Український бізнес зміг напряму зустрітися з італійськими бізнесменами та обговорити можливості співпраці на багатьох напрямках і навіть укласти деякі контракти

Наразі все працює стабільно. Starlink забезпечують зв’язком енергетиків, медиків та військових.

При цьому держава не витратила на них жодної копійки – усе передали міжнародні партнери, які також оплачують функціонування обладнання на пільгових умовах.

Exit mobile version