Американська компанія Meta запустила нову соціальну мережу – Threads. Менше ніж за добу на платформі зареєструвалося понад 30 мільйонів користувачів, що робить Threads головним конкурентом однієї з найпопулярніших соцмереж Twitter. Однак навколо запуску нової платформи вже точаться чимало суперечок.
Що не так з Threads – з’ясовував Proslav.
Як працює Threads
Threads – платформа, створена для обміну короткими текстовими повідомленнями. Її користувачі бачать загальну стрічку, де зʼявляються публікації людей, за якими вони стежать, та рекомендований вміст від нових авторів.
Для авторизації у цій соцмережі користувачу потрібен обліковий запис в Instagram. Ваші підписки на Instagram-профілі збережуться і в Threads. Так само, зберігається і ім’я Instagram-користувача, але є можливість налаштувати профіль спеціально для Threads.
Аналогічно до функціоналу Twitter, ви можете писати як окремі пости, так і створювати ряд обʼєднаних однією темою повідомлень. Максимальна довжина допису – 500 знаків.
У постах можна використовувати посилання, фотографії та відео тривалістю до 5 хвилин. Як і у багатьох інших соцмережах, є можливість лайкати, коментувати чи репостити дописи інших користувачів.
Також у Threads можна налаштувати приватність власних публікацій, щоб відповідати на них могли тільки люди, за якими ви стежите, згадані профілі чи будь-який користувач. Можна навіть модерувати відповіді на повідомлення, що містять певні слова.
Threads – «вбивця твіттера»?
Meta не таїть свого наміру залучити до Threads всіх користувачів Twitter. У свою чергу, Ілон Маск, який придбав Twitter минулого року, своїми незвичними управлінськими рішеннями змушує навіть найвідданіших шанувальників своєї соцмережі задуматися про перехід на нову платформу.
Від початку обговорень нової соцмережі Маск жартома реагував на такі новини, викликаючи Марка Цукерберга на поєдинок. Цукерберг наче навіть прийняв виклик.
Проте поява Threads змусила власника Twitter більш серйозно сприйняти свого конкурента. Вже ввечері після запуску Threads стало відомо, що Twitter погрожує подати позов проти Meta за крадіжки комерційних таємниць.
Днями адвокат Twitter Алекс Спіро надіслав генеральному директору Meta Марку Цукербергу листа, де звинуватив компанію Meta в тому, що вони використовували комерційні секрети та інтелектуальну власність Twitter для створення Threads.
За словами Спіро, Meta найняла колишніх співробітників Twitter для розробки Threads. Він зазначає, що частина з цих працівників досі мала доступ до комерційної інформації Twitter, а Meta цим свідомо скористалась.
Макс у відповідь на твіт із посиланням на новину про лист Спіро написав: «Конкуренція – це добре, шахрайство – ні».
Представник Meta заявив, що жоден з інженерів команди Threads не має нічого спільного з Twitter. Наразі невідомо, чи будуть звинувачення розглядатись в суді, чи Twitter просто використовує ці методи, щоб уповільнити зростання Threads.
До українців нова соцмережа не така вже й «дружня»
Від початку повномасштабної війни українці нерідко стикалися з видаленням своїх публікацій про злочини російських окупантів у Instagram чи Facebook.
Після запуску Threads українська спільнота вирішила перевірити, чи старі правила модерації контенту Meta застосовуються до нової платформи. Попри те, що Threads презентували як «дружнього» конкурента Twitter, до українців мережа виявилася не зовсім дружньою.
Оскільки Threads пов’язаний з Instagram, прийнятний контент для цієї нової спільноти також визначається правилами, які описані в Instagram Help Center.
Отже, все, що Meta вважає неприйнятним контентом, так само буде видалятися у Threads, що, звісно, не сприяє привабливості платформи для нової аудиторії.
Зокрема, перевірити ставлення Threads до українців вирішив співзасновник Monobank Олег Гороховський. За інформацією фоловерів у Twitter, допис протримався недовго.
Громадський активіст, блогер і волонтер Сергій Стерненко також вирішив протестувати толерантність Threads. Його пост був видалений сервісом досить швидко.
«Нова соцмережа Threads – така ж зацензурена помийка, як і Facebook чи Instagram. Бо Meta є Meta. Сміття, де вас забанять за кадри з війни, за негатив у бік русні або просто так. Видалив додаток», – написав він у Telegram.
Іншим користувачам з України пощастило ще менше – вони вже встигли отримати свої перші бани на платформі.
Тож для висвітлення воєнних злочинів росіян чи навіть ведення волонтерської діяльності у Threads потрібно бути обережним у формулюваннях, аби не вхопити бан.
Відмітимо, що деактивувати свій профіль Threads можна у будь-який момент. Щоправда, разом з акаунтом в Instagram.
Що варто подивитися цього літа – читайте в публікації Proslav.