Потрапити військову службу в умовах повномасштабного вторгнення росії до України можна двома шляхами. Перший – заключити контракт зі Збройними Силами, другий – мобілізація. У чому їх відмінність пояснює Proslav з посиланням на видання АрміяInform.
Основні відмінності між контрактною формою служби та призовом за мобілізацією
Строк військової служби
Однією з відмінностей між контактом зі ЗСУ та мобілізацією є строк військової служби. Для контрактників він закінчується чітко у визначений термін, який прописаний у документі або ж після оголошення рішення про демобілізацію.
Ті ж військовослужбовці, які стали до лав війська за мобілізацією закінчують службу у строк, що визначається Указом Президента України.
Відрядження до державних органів, установ, організацій тощо
Громадяни, що заключили контракт зі Збройними Силами України, можуть бути відряджені до державних органів, підприємств, установ, організацій, державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі.
Військовослужбовці, призвані за мобілізаційним розпорядженням, не можуть бути відправлені у відрядження до вищевказаних структур.
Підстави до звільнення з військової служби
У мобілізованих громадян є більше підстав до звільнення з військової служби у порівнянні з військовослужбовцями, які підписали контракт. Наприклад, перші можуть звільнитись через сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу), зокрема:
- У зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи;
- Перебування на утриманні військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років.
Тим часом у Збройних Силах України пояснили важливість оновлення даних в ТЦК та СП.
Раніше нардеп Михайло Цимбалюк зазначив, що особи з інвалідністю 1 чи 2 групи мають демобілізуватися з лав Сил Оборони України. Детальніше – за посиланням.