У Мар’їнці та Авдіївці загострилася ситуація, окупанти пішли на штурм – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 14 вересня

Сьогодні триває 568 доба від початку повномасштабного вторгнення російських окупантів на нашу землю. У Мар’їнці та Авдіївці загострилася ситуація, окупанти пішли на штурм. Про ситуацію на фронті та в країні – у ранковому огляді Proslav.

У Мар'їнці та Авдіївці загострилася ситуація, окупанти пішли на штурм – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 14 вересня
Фото: Генштаб

БОЙОВІ ДІЇ

Російські окупанти продовжують ігнорувати міжнародне гуманітарне право, здійснюють обстріли не лише по позиціях українських військ, а й по цивільній інфраструктурі населених пунктів, тероризуючи мирних жителів.

Сьогодні вночі, окупанти атакували Україну 22 дронами-камікадзе типу “Shahed-136/131”, з яких 17 було знищено засобами протиповітряної оборони України.

Протягом минулої доби відбулося 29 бойових зіткнень. Ворог завдав 2 ракетних та 92 авіаційних ударів, здійснив 42 обстріли з реактивних систем залпового вогню як по позиціях наших військ, так і по цивільних об’єктах нашої держави. За уточненою інформацією, вчора окупанти атакували Україну 47 дронами-камікадзе типу “Shahed-136/131”, з яких 35 було знищено засобами протиповітряної оборони України. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнала припортова інфраструктура, приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

Авіаційних ударів зазнали населені пункти Мороховець, Плетенівка, Петропавлівка, Кислівка, Харківської області; Степок Сумської області; Новоселівське, Новоєгорівка, Білогорівка Луганської області, Сіверськ, Спірне, Курдюмівка, Кліщіївка, Красногорівка, Нью-Йорк Донецької області; Роботине, Запасне Запорізької області; Одрадокам’янка, Придніпровське Херсонської області. Під артилерійським вогнем опинилися близько 100 населених пунктів Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей.

Росіяни збільшили там кількість обстрілів. Крім того, вони почали там штурми.

Окупанти вже понад рік безуспішно намагаються взяти під контроль Авдіївку та Мар’їнку і фактично стерли з лиця землі ці два населені пункти.

Водночас на Куп’янському та Лиманському напрямках фіксується деяке зниження активності противника. Зокрема, кількість боїв там значно зменшилася.

Дослідники OSINT повідомляють, що ракети пошкодили в доках Севастопольського суднобудівного заводу російський підводний човен класу «Кіло» і десантний корабель класу «Ропуха».

Російські пабліки у Telegram із посиланням на власні джерела уточнюють, що внаслідок атаки пошкоджено великий десантний корабель «Мінськ» і дизель-електричний підводний човен «Ростов-на-Дону».

У соцмережах з’явилося фото російського великого десантного корабля «Мінськ», з якого експерти роблять висновок про те, що корабель не підлягає відновленню. ВДК пошкоджено настільки, що його нема сенсу відновлювати, відповідно, судно можна вважати знищеним, а не просто пошкодженим.

«А поки окупантів “штормить” і вони досі оговтуються від нічної бавовни у Севастополі, подякую пілотам Повітряних сил Збройних Сил України за чудову бойову роботу! Далі буде…»

Водночас від ударів української армії тонуть бойові кораблі, палають підводні човни, руйнуються штаби й склади з боєприпасами.

У цьому головна відмінність між українськими захисниками та рашистами. І цю різницю вже відчувають наші партнери, а далі має усвідомити весь світ. 

Зазвичай такі судна використовують для патрулювання.

Станом на ранок 14 вересня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 14.09.23 орієнтовно склали

Формування, найімовірніше, зосереджено у Луганській області на північному сході країни.

Британські аналітики вважають, що рф відправляє це формування в бій раніше терміну, оскільки загалом росія продовжує відчувати надмірне навантаження на фронті, а Україна продовжує контрнаступ за трьома напрямками.

Танк спалили аеророзвідники 27-ої бригади Нацгвардії. 

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Дію ПСО на ринку природного газу продовжили, і за ним постачальники тепла отримають від Нафтогазу обсяги блакитного палива за фіксованою ціною – 7,4 грн за м3. Це пільгова ціна, яка дозволить не підвищувати тарифи.

Триває укладання договорів між Нафтогазом і підприємствами теплокомуненерго. Близько 600 виробників тепла вже подали заявки, з більшістю основних підприємств договори постачання підписані.

Наразі відремонтовано майже 80% обладнання теплоелектроцентралей. Тривають інтенсивні ремонти, які завершаться вчасно. Крім того, відремонтовано та перебувають у ремонті 35 гідроагрегатів ГЕС потужністю майже 2,3 ГВт.

Також відремонтовано 7 атомних енергоблоків, ще два стануть у стрій до старту опалювального сезону. Загальна їхня потужність складе 7,8 ГВт.

Крім того, Міненерго взяло на себе зобов’язання, що до початку сезону запрацюють 25 енергоблоків теплових електростанцій, які дадуть енергосистемі 4,5 ГВт потужності.

«Фактично АЕС щомісяця зміцнювали об’єднану енергосистему України у середньому на 500 млн кВтгод».

Загалом влітку держпідприємство НАЕК “Енергоатом” виробило 9,7 млрд кВт⋅год. Такий обсяг дозволив у достатній мірі покрити потреби споживачів і не допустити можливого дефіциту електроенергії. 

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

Як зазначають провідні світові експерти, путін змушений принижуватися і просити військову допомогу в Північної Кореї, оскільки російський ВПК не може закривати потреби окупантів на фронті в Україні. 

Навіть Путін розуміє, що така зустріч – це сором і приниження у світовому масштабі, але вдіяти нічого не може. Так само він принижувався перед іранським диктатором, коли просив іранські дрони-камікадзе. 

Однак очільник Кремля готовий на такі кроки, бо не хоче програти у війні з Україною. Це для путіна рівносильно смерті.

Проте що б не придумувала Москва, українці доводять, що своїх планів не міняють і впевнено йдуть до втілення задуманого в реальність – до перемоги. Весь цивілізований світ на нашому боці, а путіну залишається виключно спілкування з білоруським, північнокорейським та іранськими керівниками людоїдських режимів, а також із деякими маргінальними африканськими лідерами. 

Таким чином, виходячи з населення регіону, кількість охочих залишити його більш ніж у 100 разів перевищує кількість людей, залучених туди заходами уряду та президента.

Сьогодні ж, за підсумками соцопитування виявилося, що кожен третій житель Далекого Сходу росії бажає покинути регіон, а кожен шостий готовий зробити це найближчим часом.

Ось така путінська стабільність: за що б не брався Володимир Володимирович – усюди негативне зростання та зворотна позитивна динаміка.

Антирекорд зі скорочення доходів поставив Ненецький автономний округ, де збори за 6 місяців звалилися на 35,1%. Доходи бюджету Хакасії скоротилися на 27,2%; Кемеровської області, ключового регіону видобутку вугілля в РФ – на 21,7%. Санкт-Петербург, де розташована штаб-квартира «Газпрому», втратив на 13,2% доходів після того, як обсяги газового експорту до Європи впали до мінімуму з середини 1970-х років.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

«Ми знаємо, що це нелегкий шлях. Вступ до ЄС ґрунтується на заслугах – і комісія завжди буде відстоювати цей принцип. Це вимагає наполегливої праці та лідерства. Ми бачимо, яких великих успіхів досягла Україна з моменту надання їй статусу кандидата. І ми бачимо рішучість інших країн-кандидатів у проведенні реформ».

Фон дер Ляєн також нагадала, що Єврокомісія запропонувала додаткові 50 мільярдів євро протягом чотирьох років на інвестиції та реформи в Україні.

«Це допоможе побудувати майбутнє України для відновлення сучасної та процвітаючої країни».

Президентка Єврокомісії також заявила, що ЄС подовжить тимчасовий захист українців до 2025 року. Зараз у ЄС перебуває 4 мільйони українських біженців.

У міністерві оборони Британії розповіли, що ці дрони можуть перевозити припаси та зброю на лінію фронту. БПЛА транспортують вагу до 180 кг на відстань 70 км. Вони мають високий рівень автоматизації. Самостійно злітають та приземляються. Можуть слідувати запрограмованим маршрутом у складних погодних умовах.

«Мета санкцій проти росії одна – змусити країну-агресора відступити до своїх кордонів. Оскільки Єврокомісія щойно дала роз’яснення щодо чинних санкцій, а Естонія вважає за необхідне використати всі можливості для підвищення ціни російської агресії, ми дійшли висновку, проконсультувавшись із владою Латвії та Литви, що обмеження найефективніші за умови спільного запровадження санкцій», – заявив міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляєнеметс.

Exit mobile version