У новому навчальному році стартує пілотний проект дисципліни «Захист України», у якому школярів навчатимуть керуванню дронами та розповідатимуть про мінну безпеку. Інформує Proslav з посиланням на пресслужбу Міністерства освіти і науки України.
Пробний проект протестують у різних регіонах країни, під час якого вчителів тренуватимуть пілотуванню дронів.
«Для цього залучаємо до співпраці міжнародні і громадські організації, які мають досвід у навчанні дорослих. Зокрема тих спеціалістів, які готові навчати вчителів роботи із симуляторами FPV дронів, мають спеціалізацію у топографії, домедичній допомозі та запобіганні травматизму, – ці навички необхідні у повсякденному житті», – розповідають у МОН.
У міністерстві додають, що вже незабаром робочі групи запрошених експертів почнуть працювати над пропозиціями з оновлення практичної складової дисципліни.
«Вони актуалізують програму та збільшать кількість практичних занять, додадуть підготовку до опанування базовими технологіями, якими зараз користуються захисники і захисниці», – зазначають освітяни.
Водночас у МОН наголошують, що практична складова дисципліни «Захист України» стосуватиметься вмінь, необхідних для життя в реаліях сьогодення, і йдеться не лише про потреби оборони. Школярів навчатимуть:
- Навикам домедичної допомоги та орієнтуванням на місцевості. Вони стануть в пригоді в походах, подорожах чи кризових ситуаціях.
- Знання з мінної безпеки допоможуть зберегти життя і здоров’я, правильно поводитися у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
- Навичкам керування БПЛА. У міністерстві підкреслюють, що це конкурента перевага, їх використовують відеографи, геодезисти, археологи і ще безліч спеціалістів у професійній діяльності.
«Оновлення дисципліни «Захист України» – довгоочікуваний та необхідний крок, адже освіта повинна відповідати умовам і викликам сьогодення. Уже розпочали роботу над доповненням практичної складової програми – актуальної, а заразом і цікавої для учнів. І діти, і вчителі дають нам відгуки, що дисципліна має бути оновленою. Якісна домедична допомога, керування спортивними дронами, базова інженерія в межах STEM-освіти – те, на що сьогодні є запит», – зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.
Нагадаємо, Ігровий клуб «Junior Спільно» Переяславської гімназії №3 приймав відомих гостей.