У Переяславі дітей навчають ліпити з глини та створювати посуд на гончарному колі

У Переяславі діти ліплять з глини маленькі витвори мистецтва та опановують гончарство. Пізнавальні майстер-класи для них проводять співробітники Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», повідомляє Proslav.

У Переяславі дітей навчають ліпити з глини та створювати посуд на гончарному колі
У Переяславі дітей навчають ліпити з глини та створювати посуд на гончарному колі

Минулого тижня в офісному приміщенні НІЕЗ «Переяслав» по вулиці Шевченка, 6 стартувала серія майстер-класів у межах творчого проєкту «Таємниця глини».

Майже щодня тут проводять групові та персональні заняття з гончарства та ліплення з глини. Найчастіше їх відвідують групи школярів зі своїми класними керівниками, розповідає старша наукова співробітниця заповідника Наталія Ревега:

– Ми анонсували початок майстер-класів на 19 лютого. Одразу ж отримали кілька запитів від вчителів, які дуже бажали привести своїх учнів, і не змогли їм відмовити – розпочали трьома днями раніше. Ми працюємо заради дітей, тому можемо і графік змінювати, і на вихідних попрацювати, якщо це їм потрібно. У дітей має бути дитинство, а зараз як ніколи їм необхідні спілкування та позитивні емоції. А ми, незважаючи ні на що, маємо зберігати, відроджувати та передавати молодому поколінню наші традиції.

На майстер-класі з глиною працюють у двох техніках традиційного українського ремесла – це й робота на гончарному колі, і ліплення. Не лише школярики, а й навіть вихованці дитсадочків заворожено спостерігають за плавними обертами гончарного кола та зосередженими рухами справжнього гончара Олександра Іващенка.

А потім самі беруть м’яку глину і вона оживає в їхніх руках. Майстер навчає створенню базових форм, а далі діти втілюють свої творчі задуми: самотужки надають бажаної форми та розписують фарбами. Навіть малюки впораються і зможуть зліпити своє перше в житті горнятко, каже пані Наталія:

– За процесом дитячої творчості дуже цікаво спостерігати. Усі діти люблять ліпити. Власними руками вони створюють тарілочки на гончарному колі, а потім розписують. Хваляться, що це буде подарунок для рідних. Ліплять фігурки улюблених мультяшних героїв і персонажів – ось днями, наприклад, у нас ліпили капібару. А сьогодні діти побажали зліпити планети.

Під час зустрічей музейники розповідають дітям історію гончарства – одного з найдавніших ремесел не лише в Україні, але й у світі. Влаштовують вікторини з розгадуванням загадок. А далі відвідувачі подорожують крізь час та простір – знайомляться зі старовинними глиняними виробами з музейних фондів.

фото з фейсбук-сторінки Наталії Ревеги

Окрім гончарства, у творчій майстерні заповідника можна опанувати мистецтво створення ляльки-мотанки. А незабаром діти навчатимуться ліпленню жайворів із солоного тіста та декоруванню випічки. Цей проєкт назвали «Весна іде, красу несе».

Нагадаємо, з нагоди Міжнародного дня рідної мови у Переяславі відбулася пісенно-поетична імпреза.

Exit mobile version