У Переяславі дітям загиблих українських захисників вручили пам’ятні відзнаки «Батьківське серце». Срібний кулон у формі серця, обрамленого терновим вінком, із червоним камінцем, що нагадує краплю крові – це не просто прикраса, а символ любові та зв’язку з полеглими батьками. На звороті кожного кулона – ім’я загиблого Героя.

Проєкт «Батьківське серце» реалізується по всій країні за ініціативи громадської спілки «Бойове Братерство України» та за підтримки органів місцевого самоврядування, зокрема, Переяславської міської ради. Його мета – вшанування пам’яті полеглих захисників і підтримка їхніх дітей, які втратили найрідніших у війні за свободу України.

Церемонія вручення нагород відбулася у залі Центру культури і мистецтв. Президент громадської спілки «Всеукраїнське військово-цивільне об’єднання «Бойове Братерство України» Павло Жебрівський розповів, що проєкт «Батьківське серце» був започаткований ще до початку повномасштабного вторгнення.
– У 2019 році я закінчив керувати Донецькою ОДА і ми створили нашу спілку, а «Батьківське серце» – перший її проєкт. Це не просто кулон. Це оберіг, який був створений не дизайнерами, а самими воїнами. Ми вже вручили понад 19 тисяч таких сердець. Але, на жаль, попереду ще понад 100 тисяч вручень. Я пам’ятаю, як на Франківщині хлопчик сказав: «Коли мені дуже погано, я беру кулон у долоні й розмовляю з татом – і мені стає легше».
Перед врученням відзнак священник ПЦУ Іван Будняк провів чин освячення кулонів-оберегів. До родин Героїв звернувся і міський голова Переяслава Вячеслав Саулко. У своєму слові він наголосив, що ці нагороди – символ того, що подвиг українських воїнів буде збережений у пам’яті їхніх дітей і всього народу.
Цього дня 69 дітей з родин загиблих воїнів отримали іменні кулони. Старші діти підіймалися на сцену самостійно, молодших супроводжували мами й бабусі, а зовсім маленьких виносили на руках. Присутні в залі не могли стримати сліз – церемонія стала глибоко емоційним нагадуванням про високу ціну, яку платить Україна за свободу та мир.
Нагадаємо, у Переяславі вшанували пам’ять загиблих Героїв: рідним вручили їхні посмертні нагороди.