У Переяславі облаштують укриття та науково-освітній простір для школярів: на ремонт приміщення виділили 200 тисяч гривень

У Переяславі 31 липня провели позачергове засідання сесії міської ради. Розглянули одне, але важливе питання – виділення коштів на ремонт приміщення для укриття та майбутнього науково-освітнього молодіжного центру, повідомляє Proslav.

У Переяславі облаштують укриття та науково-освітній простір для школярів: на ремонт приміщення виділили 200 тисяч гривень

Депутати підтримали внесення змін до бюджету громади на 2024 рік, а саме передбачили 200 тисяч гривень на проведення ремонту підвального приміщення на вулиці Богдана Хмельницького, 57 (будівля центральної аптеки).

За словами начальниці фінансового управління Юлії Жарко, кошти вдалося виділити за рахунок перевиконання плану податкових надходжень.

Міський голова Вячеслав Саулко наголосив, що на минулому сесійному засіданні дане комунальне приміщення передали з балансу ВУЖКГ на баланс відділу освіти.

фото з сайту міської ради

Після проведення поточного ремонту в ньому планують облаштувати укриття для учнів Переяславської гімназії №2 та науково-освітній простір для школярів громади. Зокрема, там можна буде побачити інтерактивну біологічну виставку, яка покликана зробити навчальний процес більш якісним та наочним, що в свою чергу може позитивно вплинути на засвоєння матеріалу учнями.

фото з сайту міської ради

Дана виставка є реалізацією грантового проєкту «Молодіжні центри і наука» організації HIG (Humanity Innovation Group), яка безпосередньо займається пошуком благодійників та організацією подібних інтерактивних виставок. Наразі цей проєкт, окрім Переяслава, діє лише в чотирьох містах України: Тернополі, Вінниці, Ніжині, Кам’янському.

У Переяславі проєкт інтерактивної виставки втілює в життя ГО «Академія розвитку громадянського суспільства», яку очолює депутат міської ради, керівник молодіжного центру «Зустріч» Андрій Іващенко.

Під час презентації експонатів інтерактивної виставки, яка відбулася в травні, Андрій Іващенко наголосив, що в разі успіху проєкту в подальшому його можна доповнювати різними тематичними мультимедійними матеріалами. Однак головним завданням тоді назвав пошук і облаштування приміщення для науково-освітнього простору, аби максимальна кількість людей мали до нього доступ. За умовами гранту, науково-освітній простір слід відкрити до 1 вересня. Якби місце не знайшлося, грантодавці реалізували б проєкт у іншій громаді.

За словами Андрія Володимировича, інтерактивна виставка дасть змогу почати розвивати у Переяславській громаді  STEM-освіту (STEM (S – science, T – technology, E – engineering, M – mathematics) – природничі науки, технології, інженерія та математика. Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Саме освітні та наукові простори дають змогу молоді пізнавати світ та технології, робити нові відкриття та знаходити можливості для саморозвитку.

Більше про інтерактивну виставку читайте за посиланням.

Тим часом бійці Переяславського ДФТГ збили ворожий дрон-камікадзе: міський голова вручив їм подяки.

Exit mobile version