У Переяславі провели засідання Ради ВПО: обговорили можливості працевлаштування переселенців

У сесійній залі Переяславської міської ради 19 березня відбулося засідання нещодавно створеної Ради ВПО. Які питання обговорювали, інформує Proslav.

У Переяславі провели засідання Ради ВПО: обговорили можливості працевлаштування переселенців
У Переяславі провели засідання Ради ВПО: обговорили можливості працевлаштування переселенців

На зустріч з переселенцями, які знайшли прихисток на Переяславщині, завітали заступниця міського голови Оксана Степаненко, начальники відділів та структурних підрозділів міської ради.

Тема, якій цього разу приділили особливу увагу, стосувалася працевлаштування вимушено переміщених осіб.

До слова запросили Ірину Слюсар, заступницю директора з навчально-виробничої роботи ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький Центр професійно-технічної освіти». Вона ознайомила присутніх з можливістю пройти навчання у ЦПТО за спеціальністю «Електрогазозварник». Зазначила, що це можливо завдяки тому, що заклад став партнером проєкту «Навчання заради змін», який реалізується ГО «Український професійний розвиток» у межах Програми «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery».

Заступниця начальника Переяславського управління Бориспільської філії Київського обласного центру зайнятості Любов Томченко розповіла учасникам Ради ВПО про можливість отримати нову професію за програмою «Ваучер», мікрогранти, послуги з реєстрації  громадян щодо пошуку роботи:

«Питання профорієнтації та працевлаштування є особливо важливим та актуальним. Це добре, як для ВПО, так і для громади, адже кожен працевлаштований мешканець – це також сплачені до бюджету податки», – зазначила вона у своєму виступі.

За повідомленням на сайті міської ради, під час засідання також затвердили персональний склад та Положення Ради ВПО, регламент роботи Ради, комунікаційну стратегію та обговорили план роботи Ради на 2024 рік. Також обговорили питання інформаційного висвітлення роботи. Це важливо, передусім, для міжнародних фондів та організацій, які можуть зацікавитися співпрацею та наданням підтримки ВПО.

Головою Ради ВПО обрали Валентину Леонову (31 рік), яка разом з родиною приїхала у Переяславську громаду з міста Олешки Херсонської області у 2022 році та має позитивний досвід щодо адаптації в новій громаді.

За ініціативи новообраної голови, з метою моніторингу потреб ВПО планують розробити анкети для проведення опитувань. У них будуть питання не лише про потреби людей, а й про навички та те, чим люди можуть бути корисними для громади.

Нагадаємо, як Рада ВПО, яку створюють у Переяславській громаді, допомагатиме переселенцям.

Exit mobile version