Суботнього вечора 9 листопада в актовому залі Університету Григорія Сковороди в Переяславі панувала магія різдвяного настрою та мистецтва – театральна студія Студентської Ради УГСП «Studway» під керівництвом Валентина Герасименка презентувала благодійну виставу «Вечори на хуторі біля Диканьки». Актори не тільки викликали захват у кількох сотень присутніх глядачів, а й збагатили Збройні Сили України на 23 500 гривень. Про це з місця події передає кореспондент Proslav.
Напередодні керівник театральної студії Валентин Герасименко розповів, що виставу планували поставити ближче до Різдва, проте різні обставини інтенсифікували процес підготовки та дату прем’єри.
Сковородинівські театрали не прогадали з днем і часом – о 17:00 зала майже вщерть заповнилася людьми, не байдужими до мистецтва та щедрими кишенею. Задонатити можна було на вході чи за QR-кодами, що розміщувалися по всьому периметру залу.
Без зайвих затримок чарівний вертеп учнів театральної школи «Актор» та їхньої наставниці Вікторії Кунашко повів присутніх у фантастичний світ мистецтва – вистава розпочалася, а містика і реальність переплелися, породжуючи щось нове та незвичайне. Спершу на сцену забрели Чуб у виконанні керівника студії Валентина Герасименка та Панас, у якого перевтілилася Наталія Остапенко. Куми звично нарікали на віхолу та задали правдешній позитивний настрій аудиторії.
За мить у імпровізованій українській господі, така знайома нам з гоголівського оригіналу Оксана, у яку майстерно перевтілилася сковородинівка Олена Кулябіна, повела свій монолог про красу, після чого до хати зайшов позалицятися Вакула у виконанні студента Руслана Болбота.
Вистава тривала, зал не вгавав у доречних оплесках, коли бачив чи то хвацького чорта у виконанні Дарини Хмелюк, чи правдешньої Солохи, роль якої приміряла Іванна Данюк. У мішках вона ховала голову, в іпостасі якого з’явилася Катерина Кравченко, святого отця Кіндрата Кіндратовича, якого втілила Вікторія Кунашко, і вищезгаданого Чуба (Герасименка).
За якусь мить Вакула вже бідкається Пацюку (Катерина Кравченко) на забаганку Оксани та шукає чорта, який ще за трішки вже несе Вакулу зоряним небом до імператриці, неповторно втіленої Ольгою Клоковою. Тону задають козаки з Січі – зал помітно розпливається в посмішках коли сценою крокують Ілля Головко, Олексій Герасименко, Артем Меренков та Денис Захарченко.
А як забути непересічний і філологічно-смачний діалог, який так майстерно втілили Наталія Опанасенко (Ткачиха), Катерина Кравченко (баба) та Ангеліна Ющенко (Ткачиха).
Коли на сцені розгорнулася сцена, де Вакула отримав благословіння батька, а Оксана сказала що любить його й без черевичків, глядачі не могли повірити, що це вже фінал. Як не крути, а миті, що по-справжньому занурюють у мистецтво, такі швидкоплинні.
Валентин Герасименко представляє акторів та запрошує на сцену ректора університету Віталія Коцура.
«Ви відроджуєте національну і громадянську ідентичність, плекаєте культуру і наші традиції. Сьогодні цей легендарний твір зазвучав досить по-новому. Завдяки вам ми відчуваємо себе українцями. Я дуже пишаюся нашими студентами, підтримую їх вдалі ініціативи. Щиро вам вдячний, бо ви є тими людьми, які формують нашу національну ідентичність!», – зазначив Коцур та привітав колектив в особі Герасименка, який вдруге відродив театральну студію університету, невеличким подарунком.
«Від усіх акторів я хотів би подякувати вам, дорогі наші глядачі. Ми не очікували, що тут буде більша половина залу – для нас це приємно. Ми працювали два з половиною, а з певними акторами, навіть три місяці. Для вистави це мало. Але, думаю, результат вам сподобався. Завжди хвилююче працювати над тим, що ти любиш, пережити ці емоції які ми нині переживаємо. Усе це було б не можливо без наших Збройних Сил України – ми дякуємо кожному хлопцю, кожному батьку, кожному сину. Дякуємо усім тим міцним дівчатам, які захищають нас ціною власного здоров’я та життя. Але ми всі знаємо, що Україна переможе, настане мир, усі наші Герої і Героїні повернуться додому», – сказав Валентин Герасименко, після чого весь зал завмер у хвилинні мовчання та вшанував всіх полеглих у горнилі російсько-української війни.
Театрали дякують керівництву Університету, Студентській Раді та соціально-гуманітарному відділу університету за допомогу і підтримку.
Як стало відомо нашому журналісту із власних джерел, протягом вечора театральна студія «Studway» зібрала 23 500 гривень на потреби Збройних Сил України. Незабаром обіцяють прозвітувати про те, на що витратять ці кошти.
Позаяк збір ще не закрито, усі охочі читачі цього матеріалу можуть підтримати збір театралів за реквізитами:
Банка: https://send.monobank.ua/jar/9KLDnoz2D9
Номер картки банки: 4441 1111 2944 0099
Нагадаємо, що вчора у Переяславі з професійним святом привітали працівників культури та майстрів народного мистецтва (фоторепортаж)