У Переяславі УПЦ МП найближчим часом має звільнити Михайлівську церкву: що передувало цій події

Учора, 23 листопада 2023 року, Північний апеляційний господарський суд залишив у силі попереднє рішення суду про звільнення УПЦ МП приміщення Михайлівської церкви у Переяславі на Київщині. Третьою стороною у справі виступило Міністерство культури та інформаційної політики України, на сайті якого і з’явилася ця інформація, пише Proslav.

У Переяславі УПЦ МП найближчим часом має звільнити Михайлівську церкву: що передувало цій події

Як раніше розповідав наш сайт, влітку Господарський суд Київської області задовольнив позов Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» та зобов’язав Релігійну громаду Української православної церкви Свято-Михайлівської парафії звільнити Михайлівську церкву. 

У Михайлівській церкві базувалася (і, за недостовірною інформацією, досі базується – прим.авт.) остання громада УПЦ МП у Переяславі. Храм є пам’яткою національного значення і однією з найстаріших будівель Переяслава. Михайлівська церква була збудована у 1743-1750 роках. На цьому місці у ХІ ст. існував Михайлівський собор, який був зруйнований при навалі хана Батия у 1239 році.

З чого все почалося?

Наказом Міністерства культури України від 2007 року тодішнього гендиректора НІЕЗ «Переяслав» зобов’язали укласти договір спільного безоплатного користування Михайлівською церквою релігійною громадою Української православної церкви. Узгодили всі деталі та передали Свято-Михайлівську парафію аж у 2010 році, уже за правління Януковича. З тих часів змінилося три керівники НІЕЗ «Переяслав», жоден з яких не підтримував фактичне захоплення святині, яке відбулося зважаючи на тодішню політичну ситуацію та фактичну безпосередню підтримку екс-президента Януковича і екс-міністра культури Кулиняка. Цікаво, що тодішній керівник музеїв Павло Довгошия, імовірно за свою лояльність, отримав від УПЦ Орден Святителя Дмитрія Ростовського. 

Що відбувалося в храмі на порубіжжі 2022-2023 років?

Також, влітку, наш сайт розповідав про незаконну надбудову над Свято-Михайлівською церквою у Переяславі, службу УПЦ (московського патріархату) у Свято-Михайлівській церкві у Переяславі під час війни (що було не так ми писали тут – прим.авт.). й те, як наприкінці листопада 2022 року прихожан УПЦ (в народній мові – московського патріархату) в Переяславі згуртувала історична подія – до Свято-Михайлівсього монастиря міста була повернута частина мощей небесного покровителя Черкащини – преподобномученика Макарія, архімандрита Овруцького і Канівського, ігумена Пінського, Переяславського і Черкаського чудотворця. Знакова подія була присвячена 80-річчю перенесення мощів святого із Переяслава до Черкас і, на нашу суб’єктивну думку, ставила за мету «укріпити» вірян у стоянні «за свою церкву» плутаючи дати і факти. Розлогий матеріал про цю подію ми писали тут.

"Не снимай меня БЛ*ТЬ" - Ігумен Архангело-Михайлівського монастиря архімандрит Антоній (Пономаренко)

Кілька слів про архімандрита Антонія – настоятеля храму, поборника упц мп у Переяславі

Справедливості заради варто зазначити, що архімандрит Антоній (Пономаренко) щосили намагався бути в нашому краї постаттю, що до останнього утримувала ситуацію під контролем УПЦ МП. Саме цьому священнику церква має завдячувати «мобілізацією вірних церкві» у моменти, коли треба відстояти той чи інший храм – саме він «газеллю» або «бусом» завжди підвозив хористів чи вірян, які блокували входи в храми, встановлючи т.зв. «молитовні щити».

Квінтесенцією такої діяльності став вівторок 6 червня 2023 року, коли комісія прийшла для обстеження та передачі ключів, матеріальних цінностей, документів законним власникам культової споруди Успенського собору. Тоді Антоній (Пономаренко), Михайлівська церква з орбіти якого знаходиться буквально поряд, був тут як тут.  І якщо раніше ми могли лише припускати про залякування священників, у яких ті зізнавалися не на камеру, то тоді архімандрит пішов «ва-банк» і подав їм недвозначні сигнали привселюдно. Про це можна ще раз почитати та побачити в окремому матеріалі нашого сайту.

Нагадаємо, у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів.

Exit mobile version