На культурно-мистецьких заходах міста ми неодноразово з цікавістю спостерігали за роботою юних медійників – можливо, наших майбутніх колег. А вони – за нашою. Це вихованці народної студії образотворчого мистецтва «Об’єктив» Переяславського Центру культури і мистецтв. На заняттях гуртка підлітки опановують техніку відеозйомки і постпродакшн під керівництвом телевізійника з 25-річним досвідом Олександра Демиденка, розповідає Proslav.
Операторською справою Олександр Іванович займається з 1996 року – відколи почав працювати у місцевій ТРК «Альта». Два роки тому очільник відділу культури і туризму Валентин Шуткевич запропонував фахівцеві передавати свої знання підростаючому поколінню. Так запрацювала студія «Об’єктив».
Зараз у ній займаються восьмеро школярів віком від 9 років. Олександр Іванович навчає підопічних усьому, що вміє сам: писати сценарії, знімати відео, монтувати, начитувати, створювати музичне та візуальне оформлення, триматися на публіці.
Викладач працює із вихованцями двічі на тиждень у першому корпусі Переяславського ЦКМ, у студії, де раніше створювали сюжети для телеканалу «Альта». У дітей є камери, штативи, комп’ютери для обробки відео, оснащення для запису звуку. Особливо важливо дотримуватися балансу між необхідною теоретичною базою та практичною роботою, каже Олександр Демиденко.
– Ми починаємо з вивчення загальної будови відеоапаратури, принципів розміщення об’єктів у кадрі та побудови композиції кадру, знайомимося з основами операторської майстерності: планами, ракурсами. А далі переходимо до практики. Зараз діти активно закріплюють навички, знімаючи культурні події, які відбуваються у місті: художні виставки, творчі вечори, виступи артистів. Далі вони опрацьовують відзнятий матеріал у графічному редакторі, в процесі чого ми детально опановуємо основи монтажу, склеювання, титрування, роботу зі звуком, кольорову корекцію, – пояснює Олександр Іванович.
Готові відеороботи вихованців студії можна переглянути на YouTube-каналі Центру культури і мистецтв. Звісно, не обходиться й без труднощів виробництва:
– На перших порах не все виходить, але ми стараємося. На публічних заходах, де збираються багато глядачів, дітям важко зосередитися, вони інколи губляться, соромляться підходити до людей. Я їм пояснюю, що це – наша робота і не потрібно хвилюватися, слід зосередитися на виконанні своїх професійних задач.
Деякі вихованці студії ходять на заняття не просто для задоволення, а й наповну розкривають свій творчий потенціал, створюючи власний відеоконтент. Багато підлітків мріють про свій популярний YouTube або TikTok канал, аудиторію та шанувальників, утім не кожен наважується зробити крок до опанування затребуваної творчої професії.
– Іван Яблонський активно знімає відео для школи, а Діма Борисюк зі своїм татом ведуть YouTube-канал про вирощування винограду, – каже викладач.
У майбутньому Олександр Іванович планує зрощувати і юних дикторів, аби разом у студії вони могли створювати ще якісніші відеоролики, повноцінні роботи, яким позаздрять багато контентмейкерів.
Нагадаємо, у Переяславі презентували виставку картин Владислава Задворського.