У Міноборони повідомили, що Збройні Сили України оновили програму БЗВП. На чому робитимуть акцент, інформує Proslav з посиланням на «Цензор».
![У ЗСУ оновили програму БЗВП: на чому робитимуть акцент](https://proslav.info/wp-content/uploads/2025/02/bzvp-1200x630.jpg)
Оновлена програма БЗВП
У навчальних центрах ЗСУ впроваджується п’ята редакція програми базової загальновійськової підготовки (БЗВП), головний акцент якої зроблено на формування психологічної стійкості військовослужбовців.
Відтепер БЗВП триватиме 1,5 місяця і включатиме 372 навчальні години. 41 добу відведено на заняття, шість днів – на відпочинок, ще один день – на адміністративні питання. Удосконалення курсу очолив заступник Головнокомандувача ЗСУ полковник Олег Апостол.
Серед ключових нововведень:
- «Нульовий день» – адаптація цивільних до військового середовища;
- Посилення психологічної підготовки – військові проходитимуть спеціалізовані тренінги, а також переглядатимуть фільми віртуальної реальності «Перший бій»;
- Вивчення програмного забезпечення «Кропива» – для підвищення ефективності навігації та координації;
- Розширений курс домедичної допомоги – акцент на тактичну медицину.
- «Маршева» підготовка – підвищення витривалості військовослужбовців.
Окрему увагу приділено стрілецькій підготовці: військові тренуватимуться вести бій на коротких дистанціях (до 100 м) та на швидкість. Для цього виділено додаткові боєприпаси, а самі вправи розроблені бойовими підрозділами, які мають успішний досвід знищення противника.
Програма БЗВП включає чотири основні блоки:
- Ознайомчий курс – 8 годин;
- Курс індивідуальної підготовки – 107 годин;
- Навчання дій у складі підрозділу – 209 годин;
- Комплексне тактичне заняття – 48 годин.
Після успішного завершення курсу військовослужбовці отримують сертифікат та кваліфікацію за ВОС-100 «стрілець». Далі їх направляють на фахові курси відповідно до посад у бойових підрозділах.
«Нова програма БЗВП – це результат ретельного аналізу бойового досвіду наших підрозділів. Ми оптимізували навчальний процес, прибравши застарілі елементи та зосередившись на практичних навичках, психологічній стійкості та інших критично необхідних функцій на сучасному полі бою», – зазначив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Тим часом у Міноборони детально розповіли про програму БЗВП у закладах вищої освіти.