Українські воїни не дають окупантам навіть найменших шансів просунутися вперед – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 24 листопада

Триває 274 доба повномасштабної війни, розв’язаної російським терористичним путінським режимом проти України.  За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Андріївка, Бахмут, Кліщіївка, Красногорівка, Мар’їнка, Озарянівка, Опитне та Яковлівка Донецької області.

Українські воїни не дають окупантам навіть найменших шансів просунутися вперед – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 24 листопада

Українські воїни не дають окупантам навіть найменших шансів просунутися вперед. На окремих ділянках фронту земля густо засіяна трупами росіян, але командування продовжує гнати вперед нові й нові підрозділи. Водночас наші сили оборони продовжують дотримуватися тактики високоточних ударів по місцях скупчення противника, його базах і складах боєприпасів.

21 листопада в Запорізькій області підтверджено знищення ворожих зенітного ракетного комплексу С-300 та 5 одиниць військової техніки різного типу в районі населеного пункту Пологи.

Окрім того, 40 військовослужбовців отримали поранення. Неподалік Веселого Запорізької області було знищено блокпост окупантів, 15 військовослужбовців отримали поранення різних ступенів тяжкості. У Мелітополі втрати противника склали до 30 осіб пораненими. 

У населеному пункті Каланчак Херсонської області в місцевій лікарні не вистачає ліжкомісць для розміщення поранених загарбників. А до населеного пункту Великі Копані протягом попередньої доби доправлено близько 40 поранених окупантів.

У Луганській області уражено склад боєприпасів, близько 50 окупантів знищено та до 50 – поранено.  

Станом на ранок 24 листопада загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 24.11 орієнтовно склали

Найбільших втрат противник зазнав на Авдіївському, Бахмутському та Лиманському напрямках.

Як зазначають окремі проросійські блогери, це масове явище, люди не розуміють, навіщо їх мобілізували й покинули. 

Серед звільнених – бійці, які захищали Маріуполь, були на «Азовсталі», а також нацгвардійці, яких узяли в полон на ЧАЕС у перші дні вторгнення.

Загалом вдалося звільнити 22 нацгвардійців, 8 прикордонників, 4 бійців ВМС, одного військовослужбовця ЗСУ.  

Координаційний штаб із питань поводження із військовополоненими продовжує роботу, щоб кожен громадянин повернувся з російського полону.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

Якщо буде розуміння, що за години постачання електрики не відновити, то активується робота всіх таких пунктів.

Там українці зможуть отримати всі базові послуги: електрику, мобільний зв’язок та інтернет, тепло, воду, медикаменти. Абсолютно безкоштовно і цілодобово.

Такі пункти працюватимуть обов’язково при всіх обласних та районних адміністраціях, а також при школах, будівлях ДСНС тощо.

На другому місці за рівнем фінансування – соціальна сфера. Для вирішення питань соціального й економічного характеру передбачено 272 млрд грн видатків держбюджету та 35,5 млрд грн на Фонд ліквідації наслідків збройної агресії.

Як повідомили в Укрзалізниці, відповідну постанову схвалив Кабмін. Це одна з ініціатив, які мають на меті позбутися навіть формальних зв’язків з країною-агресором та Білоруссю.

Завдяки цим пожертвам поступово будується український флот морських дронів.

Громадян попросили надавати відомості на осіб, які корегують вогонь окупанта, військових рф та допомагають їм.

Після детальної перевірки та підтвердження наданої інформації можна буде отримати винагороду.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

На протести вийшли не лише вірмени, а й росіяни, які втекли від війни.

Ці агрегати входять у так званий «підмінний пул» — резерв для експлуатантів SSJ100. Перший літак зі старим двигуном отримала авіакомпанія «Азимут».  

Наступного року такі ж літаки — близько десяти бортів — мають отримати й інші авіакомпанії.  

Мінфін і ЦБ погодили механізм, який дозволить компаніям-резидентам отримувати «кеш» в оплату за експорт будь-яких товарів, включаючи сировину.  

Такі угоди можуть проводитися без обмеження за сумою, а отримані банкноти буде дозволено не вносити на рахунки в російських банках, використовуючи їх, наприклад, для зустрічних розрахунків із закупівлі товарів та послуг за кордоном.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА:

У документі Європарламент визнав, що росія здійснює «невибіркові атаки на житлові райони та цивільну інфраструктуру» в Україні, у результаті чого загинули тисячі людей. На окупованих територіях агресори проводять «страти без суду і слідства, здійснюють викрадення, сексуальне насильство, катування та інші звірства». Було також згадано про масові вбивства в Бучі, Ірпені, Ізюмі та Лимані, напади на маріупольський театр і залізничний вокзал Краматорська.

Автори проекту зазначили, що росія порушує принципи Статуту ООН, спричинила гуманітарну кризу в Маріуполі та зруйнувала 95% міста, перекриває доступ українців до газу, електроенергії, води й інтернету, а також до основних товарів і послуг.

«Європарламент наголошує, що цілеспрямовані напади та звірства, здійснювані рф проти цивільного населення України, руйнування цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права становлять акти терору проти українського населення та є воєнними злочинами… у світлі вищезазначеного визнає росію державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму».

Європарламент закликав ЄС та його держави-члени розробити правову базу для визначення держав як спонсорів тероризму та держав, які використовують засоби тероризму, що спричинить низку суттєвих обмежувальних заходів проти цих країн та матиме глибокі обмежувальні наслідки для відносин ЄС з цими країнами.

Європарламент закликав Раду ЄС згодом розглянути питання про внесення рф до такого списку держав-спонсорів тероризму ЄС, а партнерів ЄС – вжити аналогічних заходів.

Євродепутати закликали ЄС та його держави-члени вжити заходів для ініціювання всеосяжної міжнародної ізоляції рф, зокрема щодо членства Росії в міжнародних організаціях та органах, таких як Рада Безпеки ООН, та утриматися від проведення будь-яких офіційних заходів на території росії.

Крім того, у документі міститься заклик скоротити дипломатичні відносини з росією; закрити та заборонити російські державні установи, такі як Російські центри науки та культури, а також організації та асоціації російської діаспори, які діють під егідою та керівництвом російських дипломатичних представництв і просувають російську державну пропаганду по всьому світу.

З огляду на ескалацію російських ударів по цивільній інфраструктурі України Європарламент закликав ЄС прискорити роботу над дев’ятим пакетом санкцій проти рф.

«Вітаю рішення Європарламенту про визнання росії державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму. росію необхідно ізолювати на всіх рівнях і притягнути до відповідальності, щоб покласти край її багаторічній політиці тероризму в Україні та світі».

Глава МЗС України Дмитро Кулеба зазначив: 

«росія є терористичною державою: підтверджено Європейським парламентом. росія має історію актів терору проти суверенних держав, підтримки терористичних режимів та організацій, включаючи групу Вагнера, терористичну війну проти України. Я дякую Європарламенту і його президентці за чітку позицію».

Як повідомляється на сайті Білого дому, кошти буде виділено на предмети та послуги оборонного призначення від Пентагону, а також військове навчання.

Як заявив міністр оборони Бен Воллес, останні шість тижнів українські фахівці проходили навчання у Британії з керування та обслуговування гелікоптерів, які будуть використовуватися для пошуково-рятувальних операцій. 

Британія також надасть додаткові 10 тисяч артилерійських снарядів. 

Гелікоптери Sea King раніше використовувалися британськими повітряними силами і флотом.

Також сьогодні МВФ оновив свій макропрогноз для України за підсумками віртуальної місії фонду. Зокрема, там прогнозують зростання економіки наступного року на 1%.

«Очікується, що економічна активність стабілізується у 2023 році, зростання економіки складе 1% за базовим сценарієм після падіння економіки на 33% цього року», – зазначив голова місії МВФ Гевін Грей.

Як повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, після ухвалення резолюції щодо росії, Європарламент сконцентрується на ініціативі «Генератори надії». 

Під санкції потраплять компанії, які займаються військовим виробництвом, технологіями, машинобудуванням, банківською діяльністю та залізничним транспортом.

З-поміж чиновників санкції ввели проти тих посадовців, які причетні до розміщення і транспортування російських військ та техніки, залучених до вторгнення в Україну.

Exit mobile version