Міністерство освіти і науки України запустило новий сервіс для повідомлень про випадкові булінгу в школах. Тепер кожна дитина або її батьки можуть швидко і зручно подати скаргу онлайн, звернувшись до керівництва школи та, за потреби, в поліцію. Про це передає пресслужба МОН, переповідає Proslav.
За даними половина досліджень, понад 53% учнів в Україні стикалися з булінгом, проте лише з них повідомили про це вчителям або батькам. Багато дітей бояться говорити про такі випадки через страх осуду чи загострення ситуації.
Як покроково працює нова можливість на практиці?
Щоб повідомити про булінг у школі потрібно:
- зайти на сайт АІКОМ та натиснути кнопку “Повідомити про булінг“
- зареєструвати або зайти в наявний акаунт
- заповнити анкету, а потім підтвердити її
Якщо заяву створює дитина, то вона матиме дві опції:
- не зазначати інформацію, яка може її ідентифікувати, тоді заява буде повністю анонімною;
- зазначити особисту інформацію, що значно полегшить школі та поліції розвʼязати конкретну ситуацію.
У анонімній заяві достатньо текстово описати випадки булінгу, які відбулися. Якщо ж заяву буде спрямовано в поліцію, то, задля полегшення процесу розслідування, можуть знадобитися докази або свідчення для підтвердження факту булінгу.
Зауважимо, що анонімні заяви можуть розглядатися тільки на рівні школи, але якщо ситуація потребує залучення правоохоронців, тоді краще зазначити інформацію, яка може допомогти школі та поліції зв’язатися з вами та допомогти ефективно розвʼязати ситуацію.
Якщо заяву створюють батьки чи інші законні представники, то створити анонімну заяву неможливо.
Надіслану заяву отримує директор школи і протягом доби має відреагувати на звернення: скликати спеціальну комісію, де буде обговорено цей випадок та визначено подальші дії щодо сторін булінгу у класі, де стався такий випадок. За потреби, залучатимуть соціальних працівників, правоохоронців та інші служби.