Синоптики попередили, що у п’ятницю на Київщині може задощити. Прогноз на 25 липня підготували в Українському гідрометцентрі, передає Proslav.

Впродовж дня у столичному регіоні очікується мінлива хмарність. Ніч мине без опадів, однак вдень, зазначають фахівці, можливий короткочасний дощ з грозою. Вітер буде південно-західного напрямку, 5-10 м/с.
Температура вночі по області складе 14-19°, а вдень повітря прогріється до 25-30° літнього тепла. У Києві вночі термометри зафіксують 17-19°, а у денні години стовпчики термометрів сягнуть 28-30°.
Народні прикмети 25 липня
В давнину вірили, що роса в цей день наділяє красою, спокоєм. Наші пращури помітили: якщо вночі немає роси, а в низинах туман – до негоди. А якщо нічна роса не просихає – бути грозі. В цей час зацвітають гладіолуси.
Також вважалося, що саме цього дня можна визначити, якою буде осінь: ранковий туман – до довгої, теплої осені, а сильна спека – до ранніх заморозків.
Народні прикмети на 25 липня:
- Ясний день без вітру – до щедрого врожаю;
- Якщо дощ іде з самого ранку – затягнеться надовго;
- Павуки плетуть павутину з ранку – день буде сонячним;
- Мурахи ховаються в купи – до похолодання;
- Якщо ввечері не чути цвіркунів – буде дощ.
Поради городникам на 25 липня
Догляд за основними культурами:
- Огірки. Пік плодоношення – потребують регулярного поливу і підживлення. Добре працює настій попелу (1 скл. на 10 л води), а також дріжджовий розчин для стимуляції росту. Обробка від грибкових хвороб: сироватка з йодом або полиновий настій.
- Томати. У спеку слід притіняти кущі нетканим матеріалом. Видаляйте пасинки та нижнє листя. Для профілактики фітофторозу – обприскування настоєм попелу або сироватки з додаванням мила.
- Капуста. Продовжуйте підгортання після дощів або поливу. Обробка: опудрювання попелом з тютюновим пилом – ефективно проти білянки та слимаків.
- Перець, баклажани. Не люблять надлишку вологи. Полив – помірний, тільки під корінь. Підживлення: настій попелу, борна кислота (по листу) – для формування плодів.
- Морква, буряк. Розпушуйте ґрунт після дощу, додавайте тонкий шар сухого попелу. Це покращує ріст і підвищує вміст цукрів.
Захист від хвороб і шкідників:
Проти фітофтори та плямистості застосовуйте обробку кожні 5-7 днів настєм попелу, сироваткою з йодом, трав’яним відваром (календула, полин, хвощ).
Щоб позбутися від тлі, білокрилки та гусені використайте:
- Настої гірчиці, часнику, перцю чилі,
- Зола з господарським милом – для обробки капусти, томатів, перцю.
Підживлення:
- Попіл (сухий або настій) – головне підживлення у другій половині літа;
- Дріжджі (10 г на 10 л води + 2 ст. л. цукру) – для огірків, кабачків, перцю;
- Борна кислота (1 г/л води) – по листу для зав’язей і проти осипання квіток.
Полив:
Полив проводьте вранці або ввечері, не допускайте перегріву вологи на поверхні. Після поливу обов’язково мульчуйте ґрунт – це захистить від перегріву та втрати вологи.
Порада дня
Після дощу обробіть рослини настоєм попелу – він не тільки підживить, а й захистить від грибкових хвороб, які активізуються у вологу погоду. Особливо ефективно працює по вологому листю вранці або ввечері.
Синоптики попередили про пожежну небезпеку у Києві
У гідрометцентрі повідомили, що у період 25-26 липня у місті Києві надзвичайний рівень пожежної небезпеки.
«Погодні умови сприятимуть високій ймовірності виникнення та розповсюдження пожеж в екосистемах, при наявності джерел займання (відкритого вогню)», – пояснили синоптики.
Нагадаємо, у Київській області змінилася система оповіщення про повітряну тривогу. Що це означає – за посиланням.