Відома театральна художниця Катерина Корнійчук презентувала в Переяславі виставку ескізів до культових п’єс

У Переяславі стартувала персональна виставка відомої театральної художниці та сценографки Катерини Корнійчук. Відвідувачі мають унікальну можливість доторкнутися до вічного мистецтва й зазирнути за куліси, побачити процес створення костюмів для провідних театрів країни, розповідає Proslav.

Відома театральна художниця Катерина Корнійчук презентувала в Переяславі виставку ескізів до культових п'єс

За майже 30 років творчої діяльності Катерина Корнійчук створила тисячі ескізів костюмів та художнього оформлення для музичних і драматичних вистав. Експозиція під назвою «Театральний вернісаж» охоплює вибрані постановки, які за останнє десятиліття були реалізовані на сценах Національного театру ім. І. Франка, Національного театру ім. Л. Українки, Київського театру на Липках, Театру ім. Т. Шевченка у Черкасах, Театру корифеїв ім. М. Кропивницького.

На виставці представлені ескізи костюмів до творів видатних драматургів: Вільяма Шекспіра, Жана-Батиста Мольєра, Тараса Шевченка, Еріка Шмідта, Александера Фредра, Анатолія Крима, Генріка Ібсена.

– Театральні костюми – це мова драматургії, де кожен елемент вбрання є ключовою складовою образу персонажа. Вони відображають не лише характер, а й зміну настрою, стану душі. Костюм – це частина художньої концепції вистави, – поділилася Катерина Корнійчук.

Шекспір – сучасний

У театральних колах є неформальне правило: ставити Шекспіра – значить бути на піку кар’єри. Це підтверджує й творчість Катерини Корнійчук – любов до англійського драматурга простежується в її численних інсталяціях та арт-об’єктах.

Разом із чоловіком, сценографом Олексієм Вакарчуком, мисткиня створила проєкт «Весь Шекспір за один вечір».

– Шекспір бачив у людях найголовніше – їхню сутність. Кохання, влада, зрада, амбіції, смерть – ці теми вічні й завжди резонують з аудиторією. Сьогодні його твори трактуються так само свіжо й сучасно, як і 400 років тому. Війна в Україні нагадує шекспірівську трагедію – як у «Тіт Андроніку», де кожен переживає свою драму в реальному житті, – говорить художниця.

Мандри крізь епохи та історію України

Створення театрального костюму – це справжня подорож у часі. Щоб достовірно передати стиль певної історичної епохи, художник глибоко занурюється в події минулого, досліджує характер та дух часу.

Одна з найяскравіших робіт мисткині – костюми для вистави «Назар Стодоля» за п’єсою Тараса Шевченка. Понад 15 років ця постановка була частиною репертуару Національного академічного театру ім. І. Франка.

– Для цієї вистави я створила близько ста костюмів, робота тривала майже пів року. В ній представлено багато персонажів із різних соціальних верств, працювати було надзвичайно цікаво. Події відбуваються у Різдвяну ніч, тож окрім традиційних образів, тут є й колядники, і фантастичні герої, – зазначає мисткиня.

Знаючи про тісний зв’язок Тараса Шевченка з Переяславом, спеціально для цієї виставки художниця створила інсталяцію у вигляді рушника з червоно-чорним орнаментом та круками. Червоні птахи символізують Україну та її боротьбу з загарбниками за свою ідентичність.

Також вона представила сукню, оздоблену візерунком, подібним до традиційного кролевецького рушника, що побутував на Переяславщині.

Натхнення для молодого покоління

На відкриття виставки завітали учні та педагоги міської художньої школи. Директорка закладу Ірина Кузьмицька зазначила:

– Надзвичайно цінно, що ми маємо можливість бачити роботи художниці наживо. Це поєднання народного та сучасного – унікальне. Кожну роботу хочеться розглядати, досліджувати її символіку.

Катерина Корнійчук пообіцяла провести майстер-клас для юних художників та поділилася враженнями про культурний розвиток Переяслава:

– Я маю досвід викладання театрального костюму в Польщі, і можу сказати, що Переяслав приємно вражає своїм рівнем мистецької освіти. Ми привезли виставку й спостерігали, як діти тут займаються танцями, співають, проходять військовий вишкіл – це велика заслуга громади.

З вітальним словом виступив начальник відділу культури Валентин Шуткевич. Він вручив столичним митцям подяку за співпрацю та подарував альбом про творчість художниці з Переяславщини Ганну Самутіну.

Де й коли відвідати виставку?

Персональна виставка Катерини Корнійчук діятиме у мистецькій галереї Переяславського Центру культури і мистецтв до 4 березня 2025 року. Вхід вільний.

Досьє: Катерина Корнійчук українська художниця візуальних мистецтв, сценографка та художниця костюмів. Народилася 9 квітня 1960 року в Києві, де живе й тепер. Працює у сферах сценографії, театрального костюму, графіки, живопису та дизайну.

Член Національної спілки художників України. Педагог в галузі театрального костюму та історії театру, художник постановник Київського академічного театру на Липках. Магістр графіки. Стажувалась в США (Сіетл) в галузі сучасного образотворчого мистецтва. Стипендіатка фонду «Відродження».

Здійснила 30 персональних виставок в Україні, США, Канаді, Польщі. Учасниця понад 80 Всеукраїнських художніх виставок. Учасниця міжнародних художніх виставок в США, Польщі, Болгарії, Франції. Лауреатка Міжнародних театральних фестивалів. Створила 32 вистави як художник-постановник для провідних театрів України.

Нагадаємо, провідна бандуристка України Віта-Вікторія Задорожна виступила у Переяславі з сольним концертом.

Exit mobile version