У мистецькій галереї Переяславського ЦКМ 25 вересня відбулося урочисте відкриття персональної виставки ірпінського художника, лавреата Київської обласної премії в галузі образотворчого мистецтва ім. Івана Сошенка Владислава Задворського, інформує Proslav. У полотнах відчувається не лише стиль майстра, а і його любов до свого міста та людей, котрі в ньому живуть.
У своєму місті Владислав Задворський – відомий художник, постійний учасник художніх пленерів «Намальований Ірпінь», митець, який власною творчістю прославляє громаду далеко поза її межами. На його живописних картинах – локації, знайомі кожному мешканцю Ірпеня, обличчя людей та сюжетні замальовки з їхнього буденного життя.
Серед представлених творів – автопортрет художника, портрет його улюбленої викладачки Віри Іванівни Баринової-Кулеби, атмосферний етюд з місцевого кафе, сімейний портрет бабусі й дідуся «Разом назавжди», зображення друзів і знайомих, кожне з яких захоплює глибиною емоцій.
Окремої уваги заслуговує картина «Дорогою життя», на якій митець зобразив евакуацію людей через Романівський міст в Ірпені під час бойових дій. Владислав Задворський сам перебував у окупованому місті в лютому-березні 2022 року, тому змалював пережите. Не дивно, що саме цей його витвір глибоко хвилює, особливо зворушує, чіпляє за живе.
Художник не зміг бути присутнім під час відкриття виставки у Переяславі, однак на вернісаж завітало чимало гостей.
– Мені шалено приємно, що сьогодні у Переяславі ми продовжуємо започатковану нами традицію подорожуючого мистецтва, яке об’єднує і зшиває всю Київщину, – зазначила радниця патронатної служби голови КОВА Анна Куценко.
Подякою Київської облради за сприяння в організації мистецької події та значний внесок у розвиток туристичної галузі області Анна Куценко відзначила начальницю відділу культури, національностей та релігій Ірпінської громади Євгенію Антонюк.
– Дякую Переяславщині за дуже теплий прийом, – сказала Євгенія Антонюк. – Владислав – молодий, надзвичайно талановитий, перспективний художник. Його унікальність у тому, що він веде літопис сучасного життя Ірпеня. Владислава з полотнами і фарбами часто можна зустріти у парках, скверах, кафе – місцях, де не очікуєш побачити художника. Він показує рух, життя міста, він дуже тепло зображає людей.
Міський голова Переяслава Вячеслав Саулко подякував автору виставки за красу і натхнення, втілені в його роботах, та всім, хто долучився до її організації:
– Переяславщина завжди була потужним культурним центром України. Щоразу, коли ми збираємося у цій галереї, це радісні події. Дуже приємно на кожній картині бачити історію України, її життя і культуру – це те, що залишиться назавжди. Я дякую відділу культури за плідну роботу. Я дякую художнику за прекрасну творчість.
Переглянути виставку Владислава Задворського можна у мистецькій галереї Центру культури і мистецтв з 10:00 до 16:00 до 15 жовтня 2024 року. Вхід вільний.
Про художника
Задворський Владислав Олександрович народився 15 листопада 1984 року на Черкащині у родині художників. Малювати почав із дитинства, наслідуючи приклад батьків. Фахову художню освіту здобував протягом шести років (2004-2010) у Київській академії образотворчого мистецтва та архітектури. Навчався у майстерні монументального живопису Миколи Стороженка.
Після закінчення академії разом із друзями-колегами розписував храми у різних містах України. У 2014 році творчий шлях привів Владислава Задворського до Ірпеня. Протягом восьми років він працював у групі художників-іконописців над розписом місцевого храму Святого Миколая. В цей період митець створив біля 10 персональних виставок, часто відтворюючи в картинах краєвиди рідного Ірпеня.
Російсько-українська війна також знайшла своє відображення в творчості митця, адже сам художник перебував в окупованому ворогом Ірпені у лютому-березні 2022 року. Одна з його картин має промовисту назву «Війна в Україні», а про героїчну історію Романівського мосту художник створив аж три картини, в яких показав і трагедію, і драматизм, і спасіння життя.
Також разом з художницею Катериною Ведмідь він ілюстрував книгу «Битва за Ірпінь», яка є першим зібранням оповідей безпосередніх учасників оборони міста-героя Ірпеня.