Поки в Україні соцмережі – це один зі способів доносити правду про нинішні події, російський уряд щосили намагається взяти під контроль інформаційний простір. Адже там все частіше лунає критика на адресу російських збройних сил і всередині країни, і за її межами. А у фсб визнали інформацію про злочини та моральний стан в армії загрозою безпеці рф.
Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).
Вони згадують новину про те, що російський парламент до кінця 2022 року може розглянути законопроєкт про регулювання алгоритмів, який дозволить владі рф забороняти рекомендації у соціальних мережах та інших онлайн-платформах.
Повідомляється, що фсб уже визнала інформацію про моральний стан і злочини в російській армії такою, яка може загрожувати безпеці рф у разі отримання іноземними джерелами. До такої інформації, згідно з рішенням відомства, належать прогнози щодо розвитку військово-політичної ситуації, дані про дислокацію, чисельність та найменування військових частин тощо.
Аналітики припускають, що в такий спосіб у фсб спробували заборонити поширення великої кількості інформації про зс рф у соціальних мережах, що може спричинити ще жорсткіший контроль над російськими військовими блогерами й іншими джерелами, які критикують російську армію.
«Російські офіційні особи, ймовірно, прагнуть посилити цензуру, щоб придушити переважання іноземних голосів та внутрішньої критики, застосовуючи законодавчий тиск до фундаментальних алгоритмів і представляючи широкий спектр дій, які можна вважати завданими шкоди державній безпеці Росії», – йдеться у зведенні.
Також ISW нагадують про відео від 18 листопада, на якому російський солдат відкрив вогонь по групі українських військових, коли російські військові здавалися в полон. Воно стало каталізатором подальшого розколу між кремлем і відомими голосами в російському інформаційному просторі: «Кілька російських блогерів скористалися змістом відео для критики російської військової та мобілізаційної практики… Поділ між блогерами, які критикують стрілянину в Макіївці, символізує військові невдачі Росії, і використання Кремлем цього для продовження інформаційної операції проти українських військових може ще більше фрагментувати інформаційний простір».
Нагадаємо, Парламентська асамблея НАТО визнала рф державою-терористом.