У Переяславській громаді ініціювали розробку комплексної програми підтримки ветеранів війни, членів їхніх родин, родин загиблих захисників, а також полонених і зниклих безвісти. Відповідне рішення ухвалили 24 липня під час чергової сесії Переяславської міської ради, інформує Proslav.

Депутати проголосували за створення спеціальної комісії, яка займатиметься підготовкою та опрацюванням положень майбутньої програми. Із відповідною ініціативою виступив депутат міської ради Олександр Пасічник.
– Підняти це питання мене спонукала нещодавня зустріч із ветеранами, – звернувся до колег депутат. – Я побачив, що наші ветерани діють на ентузіазмі, за підтримки лише меценатів і спонсорів, і при цьому досягають надзвичайних результатів. Наприклад, команда «Сильні Переяслава» – це ветеранський простір, що сформувався на базі Переяславського університету. Вони успішно виступають на змаганнях у різних містах України й готуються представляти країну за кордоном. І водночас – ми, депутати міської ради, залишаємося осторонь.
Нагадаємо, що команда «Сильні Переяслава» складається з ветеранів, які отримали поранення й ампутації під час бойових дій. Вони регулярно беруть участь у всеукраїнських спортивних змаганнях і демонструють високі результати. У своїх зверненнях ветерани неодноразово висловлювали вдячність спонсорам та меценатам, які допомагають із логістикою та забезпеченням участі у заходах – зокрема, й депутату Олександру Пасічнику, директору ПП «АВТО ПАС ЛАЙН», а також Старинському МХП.
– Саме тому я пропоную негайно створити комісію, яка займатиметься розробкою комплексної програми підтримки ветеранів, їхніх родин, родин загиблих, а також полонених. Необхідно системно пропрацювати всі ключові питання, а їх багато – від реабілітації військовослужбовців до підтримки їхньої участі у змаганнях. Щоб вони не залишалися сам на сам, а ми, як громада, допомагали їм у межах комплексної програми, – зазначив депутат.
Про важливість розробки такої програми висловилася і заступниця міського голови Оксана Степаненко. За її словами, програма буде подібною до вже існуючої в громаді програми «Турбота», в межах якої передбачається фінансова підтримка для певних категорій населення.
– Суть у тому, щоб програма містила передбачені потреби й відповідне фінансування: на реабілітацію, участь у змаганнях тощо. Щоб ветерани не змушені були постійно звертатися з проханнями чи шукати фінансування – аби ці кошти були закладені у програму і виділялися за визначеними напрямками, – пояснила вона. – Створена комісія займатиметься виключно розробкою цієї програми.
Оксана Степаненко також зазначила, що громада вже має певні напрацювання у сфері ветеранської політики.
– Наприклад, до супроводу учасників змагань долучені два фахівці з роботи з ветеранами, які працюють у структурі виконавчого комітету – в Центрі соціальних служб. Крім того, у структурі управління соціального захисту є окремий відділ, який консультує ветеранів, допомагає з оформленням документів і надає іншу необхідну підтримку. Також у громаді діє ветеранська рада, яка періодично ініціює обговорення важливих питань. Саме на одному з таких засідань і була запропонована ідея створення програми, – наголосила посадовиця.
За підсумками обговорення, депутати підтримали ініціативу. Рішення про створення комісії з розробки комплексної програми підтримки ветеранів війни, членів їхніх родин, родин загиблих захисників, а також полонених і зниклих безвісти було ухвалене 18 голосами «за».
Нагадаємо, днями переяславські ветерани гідно виступили на «Звитязі Нескорених» та присвятили досягнення своїм тренерам.