За повідомленням Київської МВА, росіяни перекинули до брянської області дивізіон ракетного комплексу «Бал», передає Proslav.
«Цей комплекс в першу чергу протикорабельний за своєю функцією. Але використовується противником і по наземних цілях. Зокрема, минулої весни та літа він застосовувався для обстрілів Миколаївщини та Одещини», – нагадав начальник КМВА Сергій Попко.
Він, зокрема зазначив, що за інформацією Генштабу наявність біля північно-східних кордонів дивізіону цього ракетного комплексу збільшується ризик ракетних ударів по Києву.
«І це на додачу до «Кинджалів», «Іскандерів», Х-101/555 та інших ракет, якими ворог атакує столицю. Тому закликаю не ігнорувати сигнали повітряної тривоги. Бережіть себе і близьких!», – закликав він.
Що таке комплекс «Бал»
Береговий мобільний ракетний комплекс «Бал» має чотири самохідні пускові установки, кожна несе 8 ракет, сумарний залп – 32 ракети. Комплекс озброєний ракетою Х-35.
Особливості ракети Х-35:
- наднизька висота польоту – менше 15 м;
- швидкість – біля 1000 км/год;
- вага боєголовки 145 кг.
Що кажуть про це воїни української ППО
Командир 96-тої зенітно-ракетної бригади повітряного командування «Центр» на псевдо «Граніт» зазначив, що новий виклик ворога, ракетний комплекс «Бал» – задача для угруповання протиповітряної оборони Київщини.
Саме його бригада 4 травня шокувала усіх першими у світі, знищивши аеробалістичну ракету «Кинджал».
«Спочатку одну, а потім одразу шість, які ворог запустив майже одночасно з десятком інших балістичних рекет…Ми витримали шалені повітряні атаки на Київ у травні, не дозволивши жодній із понад 200 цілей точно вразити об’єкти у столиці. Завжди пишаюсь підлеглими, та цього разу навіть я був шокований їхньою витримкою», – каже військовий.
Він додав, що його воїни розуміли, що на них рухаються балістичні ракети, однак не розгубились, діяли злагоджено та організовано.
«Я був на зв’язку із командиром дивізіону і розумів, яке це серйозне професійне та моральне випробування. Після доповіді «Повітряний простір – чистий, усі цілі знищені» емоцій ніхто не стримував», – підсумував комбриг «Граніт».
Тим часом депутат Бундестагу закликає негайно передати Україні бойову авіацію та далекобійні ракети.
Водночас Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що українські пілоти вже навчаються на F-16.
А Голова Пентагону Ллойд Остін зауважив, що в Україні зараз розпочався військовий марафон, а ЗСУ готові до подальших викликів.