До Переяслава завітали вихованці та педагоги Бориспільської дитячої музичної школи імені Лариси Остапенко з програмою «І лине музика весни». Фоторепортаж із заходу публікує Proslav.

У п’ятницю, 2 травня, у стінах Переяславської музичної школи імені Павла Сениці було велелюдно. Цього дня до закладу завітали музиканти з сусіднього міста, щоб показати власні напрацювання й подарувати частку приємних емоцій.
Ведуча заходу Майя Самойленко зазначила, що традиційно для нашого часу, неможливо оминути тему визвольної боротьби українського народу за перемогу в російсько-українській війні.
«Щиро дякуємо захисникам і захисницям за те, що ми можемо працювати, творити і проводити сьогоднішній концерт», – промовила вона й закликала вшанувати полеглих воїнів та вбитих цивільних хвилиною мовчання.
Розпочали концертну програму з чотирьох номерів:
- Поліна Хмеленко (клас старшого викладача Ліни Карнаух), фортепіано – «Елегія»;
- Анастасія Бедій (клас викладача Ольги Мірошник, концертмейстер Єлизавета Лягуш), скрипка – «Коломийка»;
- Лев Бібік (клас викладача Віти Олексієнко), бандура – «Картате сонечко»;
- Ліна Жук (Клас викладача Майї Самойленко, концертмейстер Ніна Сергаєва), українська народна пісня «На вулиці скрипка грає».
Директорка Бориспільської музичної школи Надія Ганудельова подякувала за запрошення й розповіла, що окрім творчих номерів підготували й тематичні подарунки:
- Збірка пісень для молодшого хору у супроводі фортепіано (автор Ніна Сергаєва);
- Збірка Сергія Сокура «Усе іде від роду» – пісні для дітей та юнацтва у супроводі фортепіано;
- Ювілейна збірка пісень Сергія Сокура, які не увійшли до попереднього видання.
Також очільниця школи від Управління культури Бориспільської міськради передала Вадиму Ноздровському «чарівну» подушку із написом «Бориспіль».
«Вона відганяє “шахеди” і сприяє міцному сну. Щоб ми не читали вночі “Шахед – Переяслав, Бориспіль, Яготин, Згурівка”», – зазначила Надія Геннадіївна й підкреслила, що у наступному році співпраця між закладами буде ще цікавішою.
Також під час заходу виступали:
- Вікторія Бедій (клас викладача Наталії Ляшенко), фортепіано – «Роздум»;
- Софія Рижкова (клас викладача Олега Бойка), труба – «Едельвейс»;
- Катерина Куркова (Клас викладача-методиста Любові Пісковець, концертмейстер, Єлизавета Лягуш), неаполітанська пісня «Санта Лючія»;
- Анастасія Мельник (клас викладача Зінаїди Ємельяненко, концертмейстер Ніна Сергаєва), саксофон – «Джміль на канікулах»;
- Марія Василенко (клас викладача Ольги Дрозвової), баян – «Жайвір»;
- Назар Спільніченко (клас викладача Антоніни Дегтярьової), гітара – саундрек до фільму «Відчайдушний»;
- Єгор Івановський (клас викладача-методиста Тетяни Мордовіної), акордеон – «Карамель»;
- Олексій Тараненко (клас викладача Олега Бойка), саксофон – «Можливо, можливо, можливо».
- Ліна Жук (клас викладача Тетяни Колосової), фортепіано – «Та, що біжить по хвилях»;
- Софія-Мішель Бурдіян (клас викладача Зінаїди Ємельяненко, концертмейстер Ніна Сергаєва), саксофон – «Концерт g-moll»;
- Олена Калініченко (клас викладача Тетяни Колосової), фортепіано – «Експромт»;
- Марк Бруцький (клас викладача Олега Бойка), тромбон – «Гуцулка Ксеня»;
- Назарій Криворучко (клас викладача Ельмара Усубова), електрогітара – «Червона рута»;
- Аделіна Андрієнко (клас викладача заслуженого працівника культури України Сергія Сокура), естрадний вокал – «DANGEROUS WOMAN»;
- Володимир Висоцький (клас викладача Надії Сухомлин), синтезатор – «Зоряний пил»;
- Хор учнів старших класів «Фантазія» (керівник Ірина Климук, концертмейстер Ніна Сергаєва) – «Даруй нам мир», «Пава-забава»;
- Солістка Олена Калініченко (клас викладача Ірини Климук), – «Благословенна Земля».
Начальник відділу культури і туризму Переяславської міської ради Валентин Шуткевич наголосив, що не минуло й місяця, як творча делегація зі школи Павла Сениці завітала до Борисполя.
«Нам дуже приємно, що ви знайшли час, можливість і бажання зібратися й приїхати до нас з концертом-відповіддю., щоб подарувати нам своє мистецтво та творчі доробки. Я завжди кажу, що невід’ємною частиною навчально-виховного процесу мають бути гастролі й творчі мандрівки. Це дуже корисно, адже професія артиста передбачає це. Тому, любі наші діти, дорогі викладачі, ми вам усім дуже вдячні за ті емоції, які ви подарували сьогодні під час цього заходу. Також ми дякуємо нашим Збройним Силам, адже ми робимо такі зустрічі не заради розваги, а щоб продемонструвати, що ми незламні і нас ніхто і ніщо не зупинить», – звернувся Валентин Сергійович.
Директор Переяславської музичної школи Вадим Нозровський доєднався до подяк колегам та учням з Борисполя.
«Я не стомлюся повторювати, що такий обмін досвідом дуже важливий. Особливо за нинішніх обставин. Бо коли ми “варимося у своїй кухні”, не маємо змоги бачити інших методик. А от через те, що ми відвідали ваш заклад, а ви завітали у гості до нас – ми обов’язково один в одного повчимося. Це надзвичайно корисна справа і я впевнений, що наша дружба буде з роками тільки міцнішати», – зауважив Вадим Анатолійович.
Наприкінці заходу очільник музичної школи Переяслава вручив Подяку колективу Бориспільської дитячої музичної школи імені Лариси Остапенко «За вагомий внесок у виховання молодого покоління, значний внесок у розвиток, збереження та популяризацію національних творчих традицій, збереження культурних цінностей українського народу».
Нагадаємо, у Переяславі відкрили виставку художника Альберта Лейзера Фельдмана «Ритми великих міст».