Вже ліквідовано понад 78,5 тисяч окупантів – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 10 листопада

Триває 260 день боротьби України проти широкомасштабного вторгнення з боку рф. Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках. Веде наступальні дії на Бахмутському та Авдіївському напрямках. 

Вже ліквідовано понад 78,5 тисяч окупантів – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 10 листопада

«Українські захисники продовжують вправно робити свою справу та тіснити окупантів, а у соцмережах вже з’являється неофіційна інформація про просування наших військ. Закликаємо набратися терпіння та дочекатися офіційної інформації. Тиша може врятувати життя наших воїнів».

«Це серйозні втрати. І це позначається на їхньому моральному стані. За нашими перехопленнями, ми знаємо, що на Авдіївському напрямку вони планували, що прибудуть офіцери-вихователі з Тихоокеанського флоту для того, щоб заспокоїти, (покращити) стан моральний, і допомогти».

Станом на ранок 10 листопада загальні втрати загарбників склали:

Станом на ранок 10 листопада загальні втрати загарбників склали:

Найбільших втрат ворог зазнав на Лиманському та Авдіївському напрямках.

Зазначається, що він загинув у ДТП біля Генічеська. Проте в соцмережах уже з’явилася інформація, що зрадника могли «прибрати» російські спецслужби. 

«путін зазнав невдачі… росія вийде з цієї війни слабшою, ніж вона була. Вони, ймовірно, втратили половину своїх основних бойових танків у всій російській армії… Понад 80% їхніх сухопутних військ загрузли в Україні. Вони витратили більшість своїх високоточних боєприпасів, а санкції та експортний контроль дуже ускладнять їм відновлення своєї армії до того, як це було до війни».

Також Каль зазначив, що «путін пішов на цю війну, намагаючись знищити Україну як незалежну, суверенну демократичну країну, але він зазнав невдачі, і це не зміниться. Суверенна, незалежна, демократична Україна витримає».

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

Члени Ставки заслухали доповіді головнокомандувача ЗСУ та командувачів військ оперативних напрямків про ситуацію на передовій, скоординували дії сил оборони з відбиття збройної агресії рф і звільнення українських територій від окупантів.

Також було заслухано інформацію про реалізацію заходів з укріплення та захисту державного кордону України. 

Окремо присутні розглянули стан забезпечення підрозділів озброєнням та боєприпасами, а також підготовку війська до зимового періоду.

Крім того, проаналізували перебіг відновлення об’єктів енергетики, які постраждали від російських атак, та заходи захисту критичної інфраструктури України. 

Таке рішення ухвалено після того, як Міжнародний комітет Червоного Хреста не погодився делегувати своїх представників до складу місії, яка мала відбути на лінію розмежування та вимагати від росії надання доступу до місць утримання українських бранців.

Штаб працюватиме безперервно і стане майданчиком для інформаційної підтримки питань українських полонених, яких утримують окупанти.

Питання нелюдських умов українських військовополонених і цивільних осіб, які перебувають у полоні рф, є найгострішим правозахисним питанням у Європі з часів Другої світової війни.

Щомісячна державна допомога на проживання особам з інвалідністю та дітям складає 3 тис гривень, для решти ВПО – 2 тис гривень.

Не пізніше наступного тижня від наших партнерів Туреччини та ООН очікується реакція з цього питання, щоб весь ринок отримав чіткий сигнал щодо подальшого функціонування та продовження ініціативи.

Термін дії «зернової ініціативи» спливає 19 листопада. Вона дозволила поставити на зовнішні ринки близько 10,5 млн тонн українського продовольства, в основному зерна, з моменту її укладення в липні за посередництва Туреччини та ООН.

Україна запропонувала Туреччині та ООН продовжити угоду щонайменше на один рік, а також розширити угоду на порти південної Миколаївської області, яка забезпечувала 35% українського експорту продовольства до вторгнення росії.

Також Україна вимагає впорядкувати обов’язковий огляд суден, які перевозять продовольство, оскільки росія навмисне гальмує перевірки, щоб зменшити швидкість експорту.

Очікується, що незабаром маршрут діятиме в повноцінному режимі.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

За словами прессекретаря МЗС рф Марії Захарової, росіяни відкриті до перемовин і готові вести їх «з урахуванням тих реалій, які складаються на поточний момент». 

Наразі не зрозуміло, чи враховують у рф поточні реалії у плані українського контрнаступу та звільнення від окупантів населених пунктів у Луганській, Донецькій та Херсонській областях.

Відповідні звернення записали жінки у Воронезькій та Курській областях. Також з’являються відео, на яких жінки розповідають про своїх близьких, які зазнали поранень, а командування кинуло їх на передовій.

Тим часом російські Телеграм-канали пишуть, що мобілізовані масово відмовляються йти в бій і бунтують. Командири погрожують їм репресіями та розправою. Ось така вона, «народна війна» за версією російської пропаганди. 

Російським підрозділам, які проходять підготовку в районі міста Барановичі Брестської області, видано застарілі зброю та майно – металеві шоломи зразка Другої світової війни та засоби захисту періоду 60-70 років минулого сторіччя. Крім того, значна частина стрілецької зброї у неробочому стані через погані умови зберігання.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела, яким відомо про планування. 

Причиною рішення називають побоювання Кремля, що західні лідери будуть показово уникати путіна.

Замість нього на захід нібито планують відправити главу МЗС Сєргєя Лаврова.

Японський автоконцерн Nissan Motor був змушений списати 24,1 млрд єн (164,5 млн доларів) у другому кварталі свого 2022 фінансового року через вихід з російського ринку.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА:

Ця допомога буде надана у формі пільгових кредитів, які будуть виплачуватися регулярними частинами, починаючи з 2023 року.

«Ця стабільна, регулярна та передбачувана фінансова допомога – у середньому 1,5 млрд євро на місяць – допоможе покрити значну частину короткострокових потреб України у фінансуванні на 2023 рік, які українська влада та Міжнародний валютний фонд оцінюють у 3-4 млрд євро на місяць».

Серед змін, порівняно з даними станом на попередній тиждень, у ньому вказують: 

До середини грудня Британія планує доставити понад 25 000 комплектів одягу для екстремально холодної погоди, що забезпечить військовослужбовцям можливість діяти та виживати в умовах низьких температур.

Комплекти одягу для екстремальних холодів будуть надані на додаток до більш ніж 7000 комплектів звичайного одягу для холодної погоди, які були роздані в рамках операції “Інтерфлекс” – підготовки українських військових у Британії.

«Країна, яка зараз буквально бореться за своє виживання проти військової наддержави, повинна мати можливість сподіватися на повноправне членство в ЄС, а не на якесь часткове членство або угоду про сусідство».

Українська делегація в ООН надіслала заявку щодо проведення спеціальної сесії для обговорення резолюції «Сприяння правовому захистові та репараціям Україні».

Документ містить визнання державами ООН необхідності створення компенсаційного механізму для відшкодування збитків, завданих Україні росією, та рекомендації державам щодо створення реєстру таких збитків. Ідеться, зокрема, про шкоду, заподіяну майну різних форм власності, фізичним та юридичним особам, екології тощо.

Exit mobile version