Як підготуватися до нового опалювального сезону: 7 обов’язкових кроків

На українців може чекати досить непростий опалювальний сезон. Тож починати підготовку свого житла до холодів варто вже зараз. Що слід встигнути зробити, аби зменшити енерговитрати та зберегти тепло в оселі, – розповідає Proslav з посиланням на YASNO.

Як підготуватися до нового опалювального сезону: 7 обов’язкових кроків

Крок 1. Перевірте двері та вікна

Якщо виявите щілини, встановіть гумові ущільнювачі, відрегулюйте фурнітуру та доводчики. Так у холодну пору ви уникнете протягів. Тепле повітря не буде виходити на вулицю, а холодне – потрапляти в приміщення.

Крок 2. Правильно розташуйте меблі

Експерти радять перемістити подалі від зовнішніх стін ліжка, дивани та крісла. Це дозволить зберігати більш комфортну температуру у зонах відпочинку.

Крок 3. Підготуйте батареї

Не варто перекривати батареї шторами, меблями або декоративними решітками. Також потрібно ретельно вимити їх від пилу та встановити позаду них екрани з фольги. За рахунок цього тепловіддача збільшиться на 20%.

Крок 4. Подбайте про додатковий обігрів

Придбати обігрівач – теж гарне рішення. При його виборі враховуйте особливості приміщення, принцип дії та споживання. Якщо ж плануєте для обігріву використовувати кондиціонер, перевірте його стан та температурний режим, за яким він може працювати у холодний період.

Крок 5. Переконайтеся у надійності проводки

Обов’язково перевірте справність проводки, розеток та енергоприладів, аби уникнути проблем при збільшенні навантаження на мережу. Для цього краще заздалегідь скористатися послугами спеціаліста.

Крок 6. Утепліть під’їзд

Мешканцям багатоповерхівок варто подбати про утеплення під’їзду. Разом із сусідами перевірте щільність закриття вікон та дверей. Також не зайвим буде зазирнути у підвал та на дах, щоб упевнитися у цілісності покриття та утепленні трубопроводів.

Крок 7. Забезпечте резервне джерело живлення

Оптимальним рішенням для квартир та будинків на випадок відсутності світла можуть стати зарядні станції. На відміну від генераторів, вони не виробляють електроенергії, а накопичують її. Попередньо зарядивши станцію від звичайної розетки, під час знеструмлення її можна використовувати для живлення електроприладів.

Нагадаємо, 11 та 12 вересня у декількох населених пунктах Переяславщини вимикатимуть світло.

Exit mobile version