Підготовка автомобіля до зими це завжди зайва метушня та «сюрприз» для автовласників. Погода застає водіїв зненацька й трохи прохолодний осінній вечір може змінитись на мороз та сніг. ProSlav нагадує, що від вибору зимової гуми буде залежати поведінка автомобіля на дорозі. Особливо це стосується маленьких міст, де якісних доріг, нажаль, не так багато.
Звичайно, на купівлю шин впливає ваш бюджет. Проте, на власній безпеці на дорозі не варто економити. Експертну думку вашого сусіда про те, що китайська гума краще за, наприклад, Michelin краще залишити при ньому. Однак, й серед відносно недорогих є гарні варіанти.
Чи потрібні шипи на зимовій гумі?
Відповідь на дане питання доволі неоднозначна. З одного боку, шипи забезпечують вищий коефіцієнт зчеплення з дорогою. Проте, інколи гума без шипів краще поводиться на слизькій дорозі.
Справа у тому, що поведінка автомобіля на дорозі залежить не тільки від наявності чи відсутності шипів. На гальмівний шлях та відсутність пробуксовки також впливає хімічний склад гуми та малюнок протектора.
В різних погодних умовах варто розглядати різний варіант зимової гуми.
- В умовах ожеледиці або накатаного снігу краще обрати варіант з шипованою гумою. В такому випадку буде краще зчеплення з дорогою.
- На дорогах лежить мокрий сніг або ж він взагалі відсутній – нешиповані зимові шини найкращий варіант.
- У місцевості, де лежить глибокий сніг краще скористатись шипованою гумою з правильним малюнком протектора. Найбільш ефективним варіантом є зимові шини з безліччю прямокутних шашечок, які розташовані у шаховому порядку. Глибина протектора має бути від 9 до 10 мм.
Коли потрібно «перевзувати» автомобіль?
Багато водіїв займаються цим питанням тільки після випадання першого снігу або після появи ожеледиці. Такий підхід часто стає причиною збільшення кількості ДТП на початку зими. ProSlav рекомендує міняти гуму на зимову при температурі 7°С.
Чи можна ставити зимову гуму на ведучі колеса?
Нерідко зустрічаються випадки, коли водії встановлюють зимові шини тільки на пару ведучих коліс, з метою заощадити кошти. Проте, таких підхід впливає на поведінку автомобіля не найкращим чином.
Наприклад, на задньопривідних авто при гальмуванні маса переноситься на передні колеса, у результаті користь від зимової гуми тільки на задніх колесах мінімальна. Не краща ситуація і з передньоприводними машинами. При використанні зимових покришок тільки на передніх колесах, у момент гальмування задня вісь може піти юзом.
Тому, ProSlav рекомендує встановлювати тільки повний комплект гуми.
Як зекономити пальне? Поради водіям від ProSlav.