В Україні почастішали випадки платіжного шахрайства із застосуванням фішингових посилань. Такі посилання ведуть на шахрайські сайти, які можуть бути дуже схожими на справжні вебресурси. Це все описується терміном «фішингове шахрайство». Тож, як від нього уберегтися передає Proslav з посиланням на телеграм-канал Мінреінтеграції.
Щоб убезпечити себе від фішингу необхідно виконувати низку рекомендацій, серед яких:
- Не переходити за посиланнями від незнайомих осіб. Зазвичай такі посилання «розкидаються» через соціальні мережі, месенджери, смс-повідомлення, електронні листи, рекламу в інтернеті, торговельні онлайн-майданчики.
- Ретельно перевіряти правильність назви сайтів, перш ніж ввести дані своєї платіжної картки або паролі до онлайн-банкінгу. Адреси справжнього та шахрайського сайтів можуть бути схожими, за винятком одного чи кількох символів.
- Пам’ятати, що шахраї дуже активно поширюють фішинг як купівлю/продаж різних товарів, послуг. Тому на торговельних онлайн-майданчиках обговорюйте деталі угоди виключно в чаті такого майданчика або використовуйте його додаток.
Тим часом для нової схеми викрадення грошей шахраям потрібен лише ваш номер телефону. У чому суть афери і як не потрапити на гачок – розповідаємо за посиланням.