Як ВПО будуть забезпечувати житлом?

З початку повномасштабного вторгнення росії, кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО) перевищила 8 мільйонів людей. Таку цифру надають фахівці з Міжнародної організації з міграції (дані на початок травня 2022 року).

Як ВПО будуть забезпечувати житлом?
Як ВПО будуть забезпечувати житлом?

Проблема не тільки у безпосередній близкості до проведення бойових дій у населених пунктах, з яких люди вирішили евакуюватись, а й зруйноване жило армією окупантів. Саме з цих міркувань уряд постійно працював над тим, як забезпечити наших співгромадян житлом на безпечних територіях. В кінці квітня, керівництво країни видало постанову № 495, якою було визначено схему формування житлових фондів для ВПО. За даними публікації видання «Бізнес Цензор», не все так однозначно з виділенням житла для ВПО.

Тож, у кого є шанси отримати безкоштовне житло?

За постановою Кабінету міністрів, пріоритетними категоріями на отримання житла є сім’ї з дітьми. За їх схемою, визначатимуть отримувачів шляхом нарахування балів. Тож, найпершими житло мають отримати:

Далі бали нараховуються за такими підставами:

Яка площа житла для ВПО?

Згідно постанови, на кожного члена сім’ї розраховується не менше як у шість квадратних метрів.

Де будуть брати житло для ВПО?

Передбачено, що для тимчасового проживання ВПО держава може викуповувати у власників існуюче житло або ж будувати нове.

Обласні адміністрації мають у місячний термін після набрання чинності постанови Кабміну подати Мінрегіону дані про потреби у фінансуванні. Таким чином, головною умовами для виділення коштів на будівництво є наявність земельних ділянок з підведеними мережами.

На сьогодні, кошторисну програму ще не складено, оскільки поки незрозумілі джерела та обсяги її фінансування.

Чи зможуть ВПО привазизувати отримане житло?

За документом йдеться, що житло отримане з фонду буде надаватись на строк до одного року з можливістю пролонгації, якщо статус ВПО-сім’ї не змінився. Крім цього, сім’я зобов’язана своєчасно оплачувати усі житлово-комунальні платежі.

У разі продовження права на користування громадяни мають не пізніше, ніж за 60 календарних днів до закінчення договору подати заяву про пролонгацію, інакше – квартиру прийдеться віддати.

В підсумку, ВПО не мають права використовувати дане житло для проведення підприємницької діяльності, здавати в оренду або займатись заселенням інших осіб, не зазначених у договорі користування. Окрім цього, житло з даного фонду заборонено приватизувати чи обмінювати.

Exit mobile version