Як визначити емоційний стан дитини з ООП: дієві вправи, які допоможуть батькам та педагогам

Батьки дітей з особливими освітніми потребами, а також педагоги, які з ними займаються, нині стикаються з новими викликами. Але розуміти, який емоційний стан в малечі, надзвичайно важливо.

Як визначити емоційний стан дитини з ООП: дієві вправи, які допоможуть батькам та педагогам

Саме тому психологи проєкту «Підтримай дитину» підготували прості вправи, які допоможуть батькам та педагогам дізнатися більше про те, що відчувають діти з ООП. Про це йдеться на сайті МОН.

Повідомляється, що вправи підійдуть для дітей 3-5 років, їх можна легко виконати за будь-яких умов: удома, в дорозі чи в укритті.

Психологи пропонують вправу «Емоції», авторкою якої є державний експерт з питань інклюзивної освіти Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки Ольга Набоченко.

Покажіть дитині малюнок із зображенням котиків та попросіть:

Можна запропонувати малечі самій продемонструвати ті емоції, які вона бачить у тварин, а потім поговорити з нею про те, що, на думку дитини, відчувають котики і яка причина цих почуттів.

Після розмови про котиків доречно запитати, які емоції відчуває дитина в закладі освіти, на прогулянці, під час сирен тощо.

Дізнатися більше про емоції дитини та її психологічний стан допоможе увага до таких моментів:

– якщо дитина обрала різних котиків у відповідь на питання: «Який котик тобі подобається найбільше?» та «Емоції якого котика схожі на твої власні?»;

– якщо в описі котика дитина першою ознакою вказує його стан (засмучений, веселий, зляканий), а лише потім – вигляд.

Приділяйте увагу відповідям дитини на питання: «З якої причини ці котики відчувають такі емоції? Чому і коли ти відчуваєш подібні емоції?».

Нагадаємо, запрошуються вчителі української мови для створення мовних курсів для жителів Переяславської громади та ВПО.

Exit mobile version