Як зміняться виплати військовослужбовцям: у Міноборони дали пояснення

Proslav уже знайомив своїх читачів з новим Порядком нарахування грошового забезпечення для військовослужбовців. Згідно з яким, виплати будуть залежати від того, де саме перебуває захисник: у зоні проведення бойових дій чи в тилу.

У Міністерстві оборони дали детальне роз’яснення нового порядку, який викликав суспільний резонанс.

Чи залишаться виплати у 100 тисяч гривень?

Якщо коротко – так.

Виплати 100 000 грн військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях безпосередньо на лінії зіткнення, не зміняться – як було торік 100 000 грн, так і залишиться та сама премія. Однак, збільшиться розмір щомісячного грошового забезпечення. За словами Міноборони, виплата коштів військовослужбовцям зросте у середньому на 50%. Наприклад, якщо захисник отримував 13 000 грн (таке мінімальне грошове забезпечення було торік), то з 1 лютого військовослужбовець отримуватиме не менше 20 000 грн. На передовий військовослужбовець із мінімальним грошовим забезпеченням отримуватиме додатково 100 000 грн – за місяць у нього буде 120 000 грн.

Крім військовослужбовців, які беруть участь у зоні бойових дій, 100 тисяч гривень щомісяця продовжать отримувати за час виконання бойових завдань:

Чи залишаться виплати у 30 тисяч гривень?

«Винагороду у розмірі 30 000 грн щомісяця отримуватимуть військовослужбовці, які входять до складу угруповань Сил оборони та виконують бойові чи спеціальні завдання згідно з бойовими наказами чи розпорядженнями командирів військових частин», – йдеться у повідомленні Міноборони.

Також таку винагороду отримуватимуть захисники, які виконують завдання всебічного забезпечення угруповань Сил оборони, а також військовослужбовці, які перебувають у підрозділах, які зараховані до складу резерву головнокомандувача ЗСУ. 30 000 грн виплачуватимуть лише за період виконання цих спеціальних бойових завдань.

Хто не буде отримувати додаткових виплат?

Військовослужбовці, які проходять службу у військових частинах та підрозділах, які не входять до складу угрупувань Сил оборони чи резерву главкома ЗСУ та які не перебувають у зоні проведення бойових дій, грошову винагороду отримувати не будуть. Йдеться про навчальні центри, органи військового управління, тилові бази тощо.

Чи будуть виплачувати 100 тисяч гривень пораненим?

Так, якщо військовослужбовець був поранений у зоні бойових дій та раніше отримував грошову винагороду у 100 тисяч гривень. Також ця винагорода зберігається за час відпустки після лікування, якщо поранення було важким. Ступінь важкості поранення визначають військові лікарські комісії.

Читайте також: військовий облік у 2023 році. Що зміниться та до чого тут безробітні? Нагадуємо де можуть служити обмежено придатні та розповідаємо як можна долучитись до «Гвардії Наступу».

Exit mobile version