Міністерство соціальної політики України планує створити умови для того, щоб люди літнього віку в Україні могли працювати якомога довше, а не виходити на пенсію у віці 60 років, інформує Proslav.

Про це розповіла міністр соціальної політики Оксана Жолнович у коментарі «Українському радіо».
«Тому що ми бачимо, що підхід до того, хто є людиною літньою, змінюється. Тому перше – це переосмислення щодо того, хто такі люди літнього віку. Друге – якщо це навіть людина літнього віку, то питання, якою є її роль в суспільстві: чи це ми вже, умовно, “дякуємо і ростіть квіти, бавте внуків і ні в що не втручайтеся”, чи все ж таки “ви – ресурс, досвід, підтримка і внесок в економіку”. І ми вважаємо, що треба зробити все, щоб допомогти цим людям якомога довше залишатися, зокрема, на ринку праці», – сказала вона.
Одне із запропонованих нововведень – скорочення податкового навантаження на роботодавців, які працевлаштовують громадян літнього віку. В майбутньому можуть залишити тільки частину єдиного соціального внеску (ЄСВ) і зменшити податок на доходи фізичних осіб (ПДФО).
За словами Оксани Жолнович, це буде вигідно, бо коли людина виходить на пенсію, держава більше не отримує від неї податки.
«Якщо людина піде на пенсію, то вона взагалі не продукує податків. Тому, залишаючи частину ЄСВ і зменшуючи ПДФО, ми залишаємо цю людину на ринку, вона створює прибуток, генерує його для економіки та суспільства», – зазначила вона.
У Міністерстві соціальної політики впевнені, що такі зміни принесуть користь не тільки економіці, а й самим літнім українцям.
«Якщо люди довше працюють, довше зайняті, довше в суспільстві, то вони довше залишаються здоровими, активними, і процеси старіння все-таки уповільнюються. Тому що людина має обов’язок дбати про себе, зранку встати, добре виглядати, тримати себе в тонусі», – вважає Жолнович.
Нагадаємо, у Переяславі та за межами міста є понад 80 актуальних вакансій від Центру зайнятості.