Верховна Рада 6 вересня ухвалила законопроєкт №9638 про посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб, який, зокрема, передбачає передачу зарплат полонених їхнім сім’ям. «За» проголосували 283 парламентарії, інформує Proslav.
Про це повідомила голова Комітету ВР із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
Законопроєкт пропонує зберігати грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які потрапили в полон, а також зникли безвісти за особливих обставин та можливість виплати їхнім сім’ям.
Однак це не стосується тих, хто здався в полон добровільно.
Що ще пропонує законопроєкт:
- уточнення порядку виплати грошової компенсації військовослужбовцям та поліцейським за невикористані дні відпусток;
- уточнення порядку виплати грошової компенсації за невикористані дні відпусток у разі загибелі (смерті) військовослужбовців та поліцейських;
- удосконалення порядку виплати одноразової грошової допомоги у разі звільнення з військової служби.
«Під час воєнного стану військові та поліцейські не можуть повною мірою використати свої відпустки. Саме тому документ пропонує за невикористані дні виплачувати їм грошову компенсацію. У разі загибелі чи смерті ці гроші виплачувати родині — дружині чи чоловіку, дітям, батькам», – зазначила голова партії «Слуга Народу».
Хто з членів сім’ї може отримати кошти за загиблого воїна
До членів сім’ї, котрі можуть отримати компенсацію, входять:
- батьки;
- один з подружжя, який не одружився вдруге;
- діти, які не досягли повноліття;
- діти, старші 18 років, якщо вони або інваліди дитинства, або здобули інвалідність до досягнення ними повноліття;
- утриманці загиблого.
У випадку, коли хтось із членів сім’ї відмовиться від виплат або не звертатиметься по неї протягом 3 років, то їхня частина буде автоматично розподілена між іншими членами родини загиблого.
Важливий момент! Не можуть претендувати на кошти родичі, які проживають чи мають громадянство в Росії та Білорусі. А також ті, хто засуджений за держзраду, колабораціонізм або пособництво Росії.
Сума, яку можуть отримати родичі, становить 15 мільйонів гривень компенсації.
Нагадаємо, на Київщині постраждалим від війни родинам надаватимуть фінансову допомогу.