У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України заявили, що забруднена вода з Курщини може досягнути Київської області орієнтовно 14-16 вересня, інформує Proslav.
Наразі, з відібраних проб питної води, не виявлено перевищення санітарно-хімічних та бактеріологічних показників. Однак, за даними міністерства, забруднена вода з річки Сейм може дійти до столичного регіону орієнтовно 14-16 вересня.
Профільні служби розробляють план на випадок можливого погіршення якості води біля питаних водозаборів.
«Якщо якість води погіршиться, ПрАТ “АК “Київводоканал” готовий негайного відкоригувати технологічні процеси, аби показники якості питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил. Але наголошуємо, що на сьогодні такі ризики відсутні», – кажуть у Міндовкілля.
Яка ситуація із забрудненням води на півночі України
Станом на 10 вересня забруднення у річці Десна посунулося орієнтовно на 191 км (біля с. Шестовиця) від впадіння річки Сейм у Десну. При візуальному огляді забруднення фіксується точково і не має однорідного характеру.
У районі с. Шестовиця спостерігається потемніння води, специфічний запах, скупчення мілкої риби під берегом, поодинокі випадки загибелі риби. Нижче по течії – ознаки забруднення не зафіксовані.
Загалом по Десні у Чернігівській області триває процес переміщення забруднення по руслу річки. Найгірші показники фіксуються у с. Боромики та м. Чернігів. У районі міста Чернігів фіксується покращення ситуації та поодинокі факти загибелі риби.
У річці Сейм у Сумській та Чернігівській областях поступово відбувається покращення ситуації, вміст розчиненого кисню повільно зростає, проте все ще знаходиться нижче норми. Станом на 9 вересня, за оперативними даними, накопичене забруднення у річці Десна посунулося нижче Чернігова, де зафіксовані нечисленні випадки мору риби.
Тим часом троє жителів Борисполя померли від гарячки Західного Нілу. Які симптоми хвороби та як вона передається – за посиланням.