Метеорологиня Українського гідрометцентру Діана Кривобок розповіла, чи варто українцям очікувати на заморозки у травні. Інформує Proslav з посиланням на «УНІАН».

За її словами, середньомісячна температура у травні триматиметься у межах 15-19 градусів тепла. Пані Кривобок додала, що заморозків поки не передбачається.
«За розрахункам наших фахівців, середньомісячна температура в травні передбачається 15-19 градусів тепла. У гірських районах +12°…+14°. Це десь на 1,5-2 градуси вище за норму», – зазначила синоптикиня.
Водночас у травні очікується 35-76 міліметрів опадів, а у Карпатах – 88-138 мм. Ці показники, за даними експертки, знаходяться у межах норми.
Кривобок зазначила, що найближчим часом в Україні заморозків не очікується. Ніч на 29 квітня була останньою, коли прогнозувалось зниження температури повітря.
«Далі буде підвищення температури вночі, тому немає умов, які будуть створювати заморозки», – долала фахівчиня Українського гідрометцентру.
Поради для власників городів на травень
Для покращення аерації та зменшення випаровування вологи потрібно регулярно зрихлювати ґрунт. Також час від часу займатися проріджуванням посів редиски, моркви, буряка – рослини не повинні заважати одна одній.
Поливом потрібно займатися у вечірній час – особливо у спекотні дні. Давайте рослинам достатньо води, поливайте рясно, але не щодня. Мульчуйте грядки – солома, трава або торф збережуть вологу та зменшать ріст бур’янів.
Що садити в травні
- Овочі: огірки, кабачки, гарбузи, кукурудзу, квасолю, буряк, моркву, пізню капусту, томати, баклажани та перець (розсадою);
- Зелень: кріп, петрушку, кінзу, салат, шпинат, базилік;
- Картопля: у першій половині травня – ідеальний час для посадки.
Захист від шкідників
- Обробіть капусту і редиску від хрестоцвітої блішки (попіл, тютюновий пил, сучасні біопрепарати);
- Регулярно оглядайте томати та перець – профілактика фітофторозу важлива вже з травня;
- Проти попелиці допомагає настій часнику, тютюну або мильний розчин.
Роботи з розсадою
Томати, перець, баклажани висаджують у відкритий ґрунт після 10-15 травня, коли немає загрози заморозків. Загартовуйте розсаду за 7-10 днів до висадки – виносьте її на відкрите повітря.
Турбота про ягідники та плодові
- Видаляйте поросль біля основи кущів малини;
- Обрізайте зайві пагони у смородини та агрусу;
- Замульчуйте полуницю (суницю) – це збереже ягоди чистими та вбереже від гнилі;
- Проведіть обробку проти кліща, попелиці та грибкових захворювань (наприклад, бордоською рідиною).
Нагадаємо, на початку травня у Резерв+ з’являться нові типи відстрочок. Хто зможе скористатися – за посиланням.