Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо ліквідації МСЕК. Дані експертизи мають припинити свою діяльність з 31 грудня. Водночас очільник МОЗ прокоментував ситуацію з структурою та подальше вирішення питання, інформує Proslav.
В Україні до кінця 2024 року ліквідують МСЕК
Впродовж наступних 3 місяців перевірятимуть рішення МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям – усі необґрунтовані рішення переглянуть.
Окрім цього, за словами очільника держави:
- За два тижні буде створений план цифровізації процесів МСЕК;
- Протягом тижня проведуть аудит пенсійних виплат по інвалідності для держслужбовців;
- Також переглянуть механізм нарахувань пенсій для посадових осіб, щоб зробити систему прозорішою.
«Повинна бути і персональна відповідальність та кадрові рішення через цю ситуацію в центральних органах влади – по вертикалі контролю за МСЕК. Рішення РНБО зараз передбачає повний аудит пенсій та інших нарахувань усім посадовцям, які «організували» собі інвалідності», – зазначив Зеленський.
Замість МСЕК планують запровадити європейську модель
Водночас Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що було звільнено керівництво Центральної МСЕК та керівники профільного департаменту МОЗ.
За його словами, до кінця цього року МСЕК будуть ліквідовані. Натомість буде запроваджена цифрова, прозора, європейська модель.
Також очільник уряду зазначив, що буде проведена перевірка і перегляд необґрунтованих рішень щодо інвалідності, які були видані МСЕК, особливо це стосується посадовців.
Що пропонують у МОЗ
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко наголосив, що МСЕК мають проводитися прозоро, справедливо та орієнтуватися на людину.
«Розуміючи поточні проблеми, торік МОЗ розпочало перевірку обґрунтованості рішень МСЕК про встановлення інвалідності чоловікам у віці від 18 до 60 років, що були прийняті у період дії воєнного стану», – зауважив очільник МОЗ.
Він уточнив, що загалом відбулося три раунди перехресних перевірок, під час яких були переглянуті понад 90 тисяч справ. Також ми активізували взаємодію з правоохоронними органами. Опрацьовано майже 19 тисяч медико-експертних справ.
«Результати цієї співпраці ми всі бачимо останнім часом в ЗМІ у вигляді повідомлень про затримання та вручення підозр. Однак ці результати не є достатніми. Вони не влаштовують ні мене, ні суспільство. Законодавство чітко регулює, які інституції мають регулярно проводити перевірку обґрунтованості рішень, прийнятих комісіями на всіх рівнях, і в разі необхідності скасовувати їх, аналізувати випадки необґрунтованих рішень, розглядати оскарження, працювати над удосконаленням процесу», – зазначив Ляшко.
Наразі, за його словами, триває громадське обговорення, створеного законопроекту, який передбачає проведення МСЕК у кластерних та надкластерних лікарнях.
«Разом з іншими запропонованими рішеннями дозволить розв’язати питання достатньої кількості кадрів, запровадити цифрові рішення, змінити порядок фінансування та забезпечити необхідну безбар’єрність», – уточнив міністр й додав, що детально звітуватиме про кожен етап та його результати.
Нагадаємо, лікар МСЕК Власюк придбав 13 квартир і три Tesla. Його син-чиновник садив дерева, планував перемогу та навчав студентів у Переяславі. Детальніше – за посиланням.