Деякі українці можуть сплачувати лише 25% від загальної суми за житлово-комунальні послуги. Які категорії громадян мають право на цю пільгу, повідомляє Proslav.
Хто може отримати знижку 75% на оплату комунальних послуг
Без урахування середньомісячного доходу знижку 75% на оплату комуналки можуть отримати:
- учасники бойових дій;
- постраждалі учасники Революції Гідності;
- реабілітовані особи, яких було піддано репресіям у формі ув’язнення або обмеження волі чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу;
- колишні неповнолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, створених фашистською Німеччиною та її союзниками в період Другої світової війни, а також діти, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків.
Як отримати пільгу
Українці, які мають право на таку пільгу, можуть подати заяву на її оформлення:
- через вебпортал електронних послуг Пенсійного Фонду України;
- за допомогою мобільного додатка Пенсійного Фонду України;
- ообисто звернувшись до будь-якого сервісного центру Пенсійного Фонду України;
- поштою до органу Пенсійного фонду, надіславши заяву та необхідні документи.
Які документи необхідно надати
Варто наголосити, що одержати пільги на комуналку можуть громадяни, які вже отримали статус учасника бойових дій, а не в процесі оформлення статусу.
До Пенсійного Фонду необхідно подати дві заяви: про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП) та про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
Разом із заявою пільговик повинен надати наступні документи:
- паспорт/тимчасове посвідчення громадянина України;
- документи, що підтверджують право пільговика на пільги;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
- довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- договір оренди.
Зверніть увагу! Для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають право на пільги, ведеться Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги. До ЄДАРП включається інформація про пільговика та членів його сім’ї, на яких згідно із законодавчими актами поширюються пільги.
Якщо людина має право на пільги згідно з кількома законами, до ЄДАРП включається уся інформація про учасника бойових дій. З-поміж усіх можливих варіантів пільговик обирає одну підставу для пільги.
У разі зміни будь-яких відомостей, що потребують коригування включеної до ЄДАРП інформації, пільговик повідомляє про це орган ПФУ протягом 30 днів.
Оформлювати пільги на комунальні послуги може не лише учасник бойових дій, а й його близькі родичі (батьки, дружина, діти). Для цього потрібно мати документи, які підтверджують родинні звʼязки, та довідку про призначення статусу УБД.
Нагадаємо, індексація пенсій відбудеться з 1 березня: виплати зростуть майже на 8%.