ЗСУ продовжують звільняти українські землі та нищити окупантів – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 15 листопада

Триває 265 доба героїчного протистояння Української нації російському широкомасштабному вторгненню. Майже на всій лінії фронту рашисти перейшли в оборону й докладають зусиль, щоби стримати натиск наших військ. 

ЗСУ продовжують звільняти українські землі та нищити окупантів – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 15 листопада

Водночас окупанти зосередили значні сили й засоби на кількох напрямках, де зараз точаться запеклі бої. Найбільше протистояння зараз у Донбасі, де росіяни намагаються атакувати на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

У звільнених населених пунктах на територіях Миколаївської та Херсонської областей проводяться стабілізаційні заходи, зокрема розмінування.

Станом на ранок 15 листопада загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 15.11 орієнтовно склали

Росіяни також зміцнюють свої оборонні позиції в Луганській області, але ЗСУ, тим не менше, просуваються вперед, і немає підстав прогнозувати, що погано навчені, погано оснащені і з низьким моральним духом російські резервісти зможуть зупинити українські війська, окрилені своїми перемогами, в їхньому просуванні.

Також буде названа й кількість полонених, яких українські військові захопили на Херсонщині. Серед них є захоплені під час боїв та військові, які намагалося втекти, перевдягнувшись у цивільний одяг.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:

Глава держави подякував українським військовим, які брали участь у звільненні Херсонщини, поспілкувався з жителями Херсона, які впродовж місяців демонстрували стійкість і вірили у звільнення від окупантів.

Володимир Зеленський зауважив, що російські війська залишили на Херсонщині велику кількість зруйнованих будинків та інших об’єктів, пошкоджені комунікації, розстріляні автомобілі.

«Ми крок за кроком ідемо до всіх тимчасово окупованих територій нашої країни … Ми готові до миру, але миру для всієї нашої країни. Це територія всієї нашої держави. Ми поважаємо міжнародне право й суверенітет кожної держави, а зараз ідеться про суверенітет нашої держави. Тому ми боремося проти російської агресії. Нас не цікавить територія інших країн. Нас цікавить лише деокупація нашої країни, наших територій. Тому я не знаю, що буде наступним, але це буде».

Показово, що робочий візит Президента відбувся вже на третій день після звільнення міста. Водночас путін, який постійно заявляє про претензії на українську територію, з 2014 року не побував навіть у Луганську чи Донецьку, не кажучи вже про Маріуполь, Бердянськ чи Мелітополь.

Укрпошта вже планує поїздки мобільних груп, а також виплату одноразової допомоги тим, хто пережили окупацію – по 2 200 грн.

Банки, які повернуться на Херсонщину, допоможуть здійснити всі інші соціальні виплати. Ощадбанк і Приватбанк уже готуються й розуміють, де і як будуть працювати їхні відділення.

Також зараз «зерновим коридором» у напрямку України рухається шість суден для завантаження 317 тисяч тонн агропродукції.

Усього з 1 вересня з одеських портів вийшло 456 суден, які експортували 10,7 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.

Українська агропродукція користується незмінною популярністю на світовому ринку і є запорукою підтримання світової продовольчої безпеки.

Тим часом міністри закордонних справ ЄС, США та Великої Британії виступили зі спільною заявою про глобальну продовольчу безпеку та санкцій щодо росії, в якій закликали країни підтримати Чорноморську зернову ініціативу, продовживши термін її дії та розширивши масштаби діяльності.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:

Традиційно захід проводився в грудні, однак у Кремлі досі немає рішення про те, чи проводити цього року пряму лінію.

Одне з джерел каже, що під час ухвалення остаточного рішення враховуватимуть, зокрема, ситуацію на війні.

За підрахунками експертів, на індексацію потрібно 540 млрд. рублів на рік. При цьому путінський режим витрачає на війну в Україні значно більше грошей на місяць. 

Тож на вбивство у росії завжди є гроші, а на те, щоб забезпечити своїх громадян, коштів немає.

Причина у транзитних тарифах «Казахстанської залізниці», через які зернові перевезення стали «економічно недоцільними».

Таким чином уже зараз можна говорити про серйозну економічну війну між Казахстаном і рф, яка кілька місяців тому заблокувала Астані можливість експортувати нафту. 

За місяць бюджет зібрав 1,118 трлн рублів, що стало найгіршим результатом із липня. 

Експерти кажуть, що по доходах російського бюджету ударили друга хвиля рецесії в економіці та масова мобілізація, що позбавила бізнес сотень тисяч робочих рук.

Експерти зазначають, що зараз 84% усіх міських автобусів росії використовуються понад норму, включно до аварійного стану. У 40%регіонів автобусів чуттєво не вистачає. 

При цьому один тільки масований ракетний удар по Україні 10 жовтня обійшовся рф у близько 700 мільйонів доларів.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА:

Санкції стосуються 14 фізичних і 28 юридичних осіб, зокрема фінансових посередників.

У США наголосили, що продовжать викривати й руйнувати ланцюги військового постачання Кремля та відмовлятимуть росії в обладнанні й технологіях, необхідних їй для ведення незаконної війни проти України.

Пройдуть навчання в Німеччині, Польщі та інших країнах ЄС.

Йдеться про 5 млн фунтів стерлінгів ($5,8 мільйона) з виділених Лондоном 10 млн фунтів стерлінгів Енергетичного товариства.

Це фінансування допоможе з ремонтом критично важливої енергетичної інфраструктури після російських атак.

У Британії Клеверлі запевняють, що Україна матиме подальшу підтримку від держави, щоб зберегти світло по всій країні й відновити енергетичну інфраструктуру.

Гроші будуть направлені на закупівлю військової техніки, обладнання для спостереження та зв’язку, палива і медикаментів.

Канада також запроваджує додаткові санкції проти росіян. Ці санкції спрямовані проти 23 представників російських органів правосуддя та безпеки, які причетні до грубих і систематичних порушень прав людини стосовно лідерів російської опозиції.

Як повідомив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас, бронетранспортери вже досягли місця призначення в Україні. 12 одиниць М113 (10 одиниць зі 120-мм самохідними мінометами та дві одиниці з радіолокатором управління вогнем) і боєприпаси.

Усього Литва відправила до України вже 62 М113 різного призначення.

Зокрема, йдеться про забезпечення пайками, аптечками, машинами швидкої допомоги, бензовозами та пригнічувачами дронів. 

За його словами, Україна показувала готовність до дипломатії, але єдиний шлях для неї досягти прийнятних результатів лежить через поле бою.

«Україна платить найбільшу ціну – втраченими життями та збитками країні. Вона має вирішувати, які умови є прийнятними для них. Наше завдання – підтримувати їх, щоб збільшити ймовірність прийнятного результату… Це агресія, коли росія, президент путін вдерлися до іншої країни. Такими діями вони порушили міжнародне законодавство». 

«Ми запровадили всі необхідні інструменти в Європейському Союзі», – сказала вона на полях саміту G20 на Балі.

Фон дер Ляйєн зауважила, що важливо не тільки спустошити військову скарбницю росії, але й дуже важливо отримати прийнятний рівень цін для багатьох вразливих країн.

Наразі рівень ціни на російську нафту ще не визначено.

Прем’єр-міністр Китаю Лі Кецян під час саміту АСЕАН у Камбоджі назвав «безвідповідальною» ядерну риторику рф. Він наголосив на суверенітеті України, на безвідповідальності ядерних погроз, на необхідності забезпечення того, щоб ядерна зброя не застосовувалася так, як пропонують деякі.

Це ж питання на полях саміту G20 обговорили лідери США Джо Байден та Китаю Сі Цзіньпін. Вони погодилися, що ядерна зброя ніколи не повинна використовуватися, в тому числі в Україні.

«Президент Байден згадав жорстоку війну росії проти України та безвідповідальні погрози росії застосувати ядерну зброю. Президент Байден і очільник Сі підтвердили свою згоду з тим, що ядерна війна ніколи не повинна вестися, і що її не можна виграти, і наголосили на своїй незгоді із застосуванням або погрозою застосування ядерної зброї в Україні», – йдеться в заяві Білого дому.

Exit mobile version