Щонайменше третій рік поспіль українці активно відмовляються від російськомовного контенту, зокрема «блатняку» і російського шансону, які ще кілька років тому можна було почути з вікон чи не більшості маршруток, барів та кафе, гірше того – навіть з машини свого тата. Нині час відмовлятися і відмовляти від такої музики, і аби зробити цей перехід легшим і приємнішим для тих, хто досі не викинув з машини флешку з «кругом» чи «бутиркою», Proslav підготував першу добірку пісень та виконавців, які можна додати у плейлист на заміну. Усі – без використання ненормативної лексики, тому можете слухати навіть при дітях!
KLAVDIA PETRIVNA І OSTY – ХТО ТИ
Наша перша зупинка – пісня «Хто ти», яка за день стала ТікТок-хітом завдяки мелодійному звучанню голосу Klavdia Petrivna, а її друг OSTY додав різноманіття та особливості цьому треку. На нашу скромну думку він здатний зсадити вас із потягу з російськими «воровайками» і рекрутувати в полон новітньої української культури.
SCHMALGAUZEN – РОЗАЛІНДА
Чудовий театральний арт-рок під сильним впливом кабаре, який вражає артистичним підходом дуету вокалістів Влада Михальчука і Михайла Матюхіна та винахідливою, динамічною, солодкавою музикою. Саме те для того, аби продовжити наше напівінтелігентне занурення у шансон – майже французький, а не блатняковий на який нас садили росіяни.
ЖАДАН І СОБАКИ – МАЛЬВИ
Коли український письменник і музикант та його «собаки» грали виставу в Нью-Йорку то спілкувались з одним приятелем. Він був з Краматорська, а бізнесом займався в Нью-Йорку. І якось в одній з розмов він сказав таку фразу: «Я ж у трьох країнах сидів за хуліганку». Вона так запала в душу харківським рокерам, що у 2019 році з цього народилася пісня яку заслужено відносять до золотої колекції новітнього українського блатняку. Попри це, як запевняє Жадан на своїх виступах, «це пісня про любов і материнство».
ОЛЕГ СКРИПКА – ЯК ПОЧУЄШ
Композиція відкриває студійний альбом Олега Скрипки «Жоржина, випущений ще далекою весною 2011 року. У його основі лежать музичні твори композитора Богдана Весоловського (1915-1971), який писав музику у Львові у 1930-х роках. За словами Олега Скрипки, «стиль «ретро», в якому виконаний альбом «Жоржина», є вишуканим. До того ж джаз, танго, фокстрот, свінг зазвичай вважаються європейськими та заокеанськими жанрами. Додавайте цю пісню у плейлисти аби пересвідчитись що і наша країна має власну багату, неповторну та якісну музичну історію!
ГЕЛЯ ЗОЗУЛЯ – СЬОМИЙ ЕЛЕМЕНТ
«Сьомий елемент» – трек, що розірвав TikTok та Instagram ще задовго до премʼєри, а на концертах Гелі Зозулі слова цієї пісні люди вже давно співають разом з виконавицею. За надпростою мелодійністю та жартівливим характером ховається глибокий сенс та скандальне підґрунтя, про яке ви з легкістю дізнаєтесь в мережі. А ми ж пропонуємо вам замінити цією піснею будь-яку з репертуару, приміром, любові успєнской.
НАТАЛІЯ БУЧИНСЬКА – ЗА ХМАРАМИ
Безумовний радіохіт останнього часу, що лише в YouTube отримав понад 12 мільйонів прослуховувань та завірусився у ТікТок. Легка і зрозуміла пісня про кохання чудово пасує як для слухання в дорозі, так і на фон будь-якої побутової ситуації, в умовах якої ви звикли слухати музику.
ПИРЯТИН – НАРОДИВСЯ НА РАЙОНІ
«Народився на районі / На священній Оболоні / Народився, розмутився, /В зeмлю ліг і розчинився», – проста як двері максима життя від української ватаги «Пирятин». Як у цій, так і інших піснях гурту екслюбителі російського шансону точно знайдуть теми та мотиви, які відгукнуться їм як українцям – себто, пробудять українську ідентичність.
КАТЕРИНА БУЖИНСЬКА – РОМАНСЕРО
Пристрасна, темпераментна пісня від Катерини Бужинської, яка не так давно залунала українською, здатна запалити плейлисти любителів українського шансону більше ніж пісні якоїсь віки циганової. Хіба ж ні?
КОРУПЦІЯ – СКРИПОЧКА
Як вже розповідала одна з публікацій нашого сайту, Міша Крупін дав нове життя своїм хітам. Одна з таких пісень, «Скрипочка», присвячена його мамі. Вона не лише завірусилася у ТікТок, а й стала улюбленою для тих, хто нині активно «злазить з голки» російського шансону.
МАНДРИ – РОМАНСЕРО ПРО НІЖНУ КОРОЛЕВУ
«Романсеро про ніжну королеву» з дебютного альбому, сподіваємося, не безвідомих вам «Мандрів» ще раз відсилають слухача саме до французької канонічної стилістики шансону.
YURCASH – ЗК
Свого часу гурт «Yurcash» на чолі з Юрком Юрченком вирішив поекспериментувати й стібанутись із «тюремного блятнячка». Зважаючи на те, що більшість шансон-контенту з росії так чи інакше стосувалася цієї теми, не можемо не звернути на нього увагу у цій добірці.
Безумовно, перехід від чужинського контенту до рідної музики є важливим кроком у зміцненні нашої національної ідентичності та культурного суверенітету. Відкривайте для себе справжню українську культуру і насолоджуйтесь її унікальним звучанням.
А усім хто цікавиться сучасною музикою пропонуємо до уваги хіт-парад українських пісень.