22 липня – Всесвітній день мозку. Православні віряни згадують святу рівноапостольну Марію Магдалину. Про свята, традиції, прикмети й заборони цьогодня розповідає Proslav.
Яке церковне свято 22 липня
22 липня в церковному календарі – день пам’яті святої рівноапостольної Марії Магдалини. Марію Магдалину вшановують як одну з жінок-мироносиць – жінок, які після смерті Христа прийшли до його гробу, щоб умастити тіло свого Вчителя пахощами (миром), але не знайшли його у гробниці. За переказами, першою до печери, де лежало тіло Ісуса, прийшла Марія, і вона ж першою побачила воскреслого Ісуса. Цю звістку вона розповіла іншим і з нею пішла до Риму, до імператора Тиберія.
За легендою, до правителя Марія прийшла з яйцем (з порожніми руками йти було не можна). Вона повідомила новину про воскресіння Христа, на що імператор відповів, що це неможливо – так само, як неможливо, щоб куряче яйце стало червоним. Тієї ж миті яйце в його руці забарвилося в червоний колір. Вважають, що саме звідси пішла традиція фарбувати великодні яйця.
Що можна робити 22 липня
Святу Марію Магдалину вважають небесною заступницею жінок. Їй моляться про зцілення від хвороб, які пов’язані з жіночим здоров’ям, просять уберегти від поганих помислів, зберегти сімейний союз, подарувати красу. Вважається, що всім, хто звернеться до святої в її день, Марія Магдалина буде покровительствувати.
Вранці в день пам’яті Марії Магдалини зазвичай збирали росу – її називали «срібною». Вона, вважали пращури, прожене з обличчя зморшки та поверне білизну шкірі й молодість.
Жінкам цього дня не радять працювати на городі та в саду, але можна поратися в домі, мити вікна та прати фіранки. У ясний і погожий день радять впустити в оселю якнайбільше сонячного «Мар’їного світла» – що більше його в оселі, то більше буде достатку і добробуту.
Що не можна робити 22 липня
- Не можна бажати іншим зла, лихословити.
- Жінкам заборонено важко працювати, особливо на городі та в полі.
Народні прикмети і традиції на 22 липня
- туман зранку – до тихої і безвітряної погоди;
- роса велика випала – буде поганий урожай льону;
- гримить і павуки поховалися – до дощу або зливи;
- гроза 22 липня – буде хороший сінокіс.
Іменинники 22 липня
Іменини відзначають: Олексій, Михайло, Магдалина, Марія.
Талісманом людини, народженої 22 липня є смарагд. Дорогоцінний камінь, який відомий з давніх часів. Наприклад, смарагд згадується ще в Біблії. Він прикрашав одяг першосвященників.
Яке свято 22 липня в Україні та світі
День наближеного значення числа Пі. Число Пі відоме вже майже 4 000 років. Стародавні вавилоняни використовували його наближені значення для обчислення розмірів кіл. Архімед, один з найвидатніших античних математиків, вперше обчислив значення числа пі 250 року до нашої ери.
День літнього відпочинку. Це маловідоме, проте дуже позитивне свято, яке було започатковане 2015 року. Метою цього дня є привернення уваги до необхідності виділення часу на релаксацію та створення літнього дозвілля.
День гамака. Це свято присвячене відпочинку та релаксації в гамаку, який є символом літнього відпочинку та спокою. Гамак був винайдений індіанцями майя з Центральної та Південної Америки понад тисячу років тому. Вони використовували його не лише для сну та відпочинку, але й для захисту від диких тварин та негоди.
Всесвітній день мозку. Це свято було започатковане Всесвітньою федерацією неврології 2014 року з метою підвищення обізнаності про важливість здоров’я мозку. Людський мозок є головним органом центральної нервової системи, який контролює всі функції нашого тіла. Всесвітній день мозку спрямований на привернення уваги до різних аспектів здоров’я мозку, включаючи профілактику та лікування неврологічних захворювань.
Нагадаємо, з якої погоди розпочнеться тиждень на Київщині: синоптики зробили прогноз на 22 липня.