Уже два місяці у Переяславській громаді працюють фахівці з супроводу ветеранів. Як допомагають захисникам, які повернулися з війни у цивільне життя, та з яких питань до них можна звернутися, розповідає Proslav.
Днями для воїнів, які проходять реабілітацію в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів у селі Циблі, відбувся соціально-адаптивний захід. Фахівці з супроводу ветеранів та демобілізованих осіб у Переяславській громаді Юлія Мурзаєва та Людмила Шинкар поспілкувалися з військовими, аби краще розуміти їхні потреби та ефективніше підтримувати.
Вокальне тріо «Дівчата» Переяславського Центру культури і мистецтв презентувало ветеранам пісенну програму «Від серця до серця», адже музика – це ліки для душі. Виконавиці подарували оборонцям щирі емоції та теплі обійми.
Ініціювали подію відділ культури і туризму Переяславської міської ради за підтримки начальника відділу комунікації Київського обласного центру допомоги захисникам України імені Баранова Інни Крячок.
– Слова вдячності та усмішки ветеранів вкотре доводять, наскільки важливою є увага, підтримка та турбота про тих, хто захищає нашу країну, – зазначила Юлія Мурзаєва.
Допомога ветеранам: історії реальної підтримки
Фахівці із супроводу ветеранів регулярно відвідують медико-соціальний центр, адже серед пацієнтів є ті, хто не може самостійно звернутися по допомогу. Насамперед ветерани потребують підтримки в оформленні документів, пояснює Юлія Мурзаєва.
– Перший наш клієнт з’явився після публікації на Proslav. До нас звернулася родичка пораненого захисника із Запоріжжя, яка прочитала статтю про нашу роботу. За направленням військової частини він перебував на лікуванні на Переяславщині. У нього була ампутована рука, рік він провів прикутий до ліжка, а всі документи згоріли на війні. Ми допомогли йому відновити документи, банківські рахунки, оформити інвалідність і соціальні виплати. Зараз він уже став на ноги і продовжує відновлення, що для нас велика радість, – розповіла Юлія Володимирівна.
Юлія Володимирівна поділилася історією захисника Маріуполя, який два з половиною роки провів у російському полоні:
– Він служив у прикордонних військах, на початку війни потрапив у полон, на його очах розстріляли сина. У нього не залишилося рідних, а з документів був лише паспорт. Ми допомогли оформити всі необхідні папери та впенсію. Скоріш за все, він залишиться жити в нашій громаді.
Супровід ветеранів: як отримати допомогу
У Переяславській громаді понад 100 ветеранів мають поранення чи хвороби, отримані під час війни, а загалом у громаді налічується понад 800 демобілізованих військових.
– Ми зв’язуємося з ветеранами телефоном, дізнаємося про їхні потреби, знайомимося з їхніми проблемами. За два місяці роботи ще не встигли охопити всіх, але поступово це зробимо. Іноді нам повідомляють про військових їхні сусіди або знайомі. Наприклад, одна жінка розповіла про ветерана, який уже два роки демобілізований, але не мав статусу учасника бойових дій та не оформив інвалідність. Ми допомогли йому вирішити ці питання, – зазначила Юлія Мурзаєва.
Фахівці консультують з різних питань:
- отримання статусу УБД та соціальних гарантій;
- оформлення документів, пенсії, інвалідності;
- реабілітація та медична допомога;
- здобуття освіти та працевлаштування.
Служба супроводу працює в межах державного проєкту Міністерства у справах ветеранів. Звертатися по допомогу можуть не лише ветерани, а й їхні родини, сім’ї військових, які нині на фронті, а також родини загиблих, зниклих безвісти чи полонених військових.
- Адреса: м. Переяслав, Центр соціальних служб, вул. Шевченка, 22-а
- Контактні телефони: Людмила Шинкар: (066)-968-75-24, Юлія Мурзаєва: (093)-857-89-82;
- Сторінка у Facebook за посиланням.
Більше про роботу фахівців читайте за посиланням.