Понад півтора року триває будівництво протирадіаційного укриття для потреб Переяславської гімназії №5. У листопаді минулого року ми писали про те, що відбувається на об’єкті. Виявилося, що за майже вісім місяців там не відбулося жодних кардинальних змін. Про це розповіла директорка закладу Тетяна Касьян, передає Proslav.

На початку жовтня 2023 року розпочалися роботи з будівництва протирадіаційного укриття для потреб Переяславської гімназії №5. Кошти на проєкт виділила Київська обласна військова адміністрація, яка й має тримати контроль над виконанням робіт.
У липні 2024 року наше видання намагалося з’ясувати, чому затримується будівництво укриття. Вже у листопаді того ж року стало відомо, що КОВА хотіла розірвати договір з підрядником, але підписала новий.


Щоб дізнатися, на якому етапі наразі будівництво, ми звернулися до адміністрації закладу. Директорка гімназії Тетяна Касьян повідомила, що за цей період з нею жодного разу не контактували представники обласної адміністрації:
– Я не бачила, щоб хтось приїжджав та перевіряв хід робіт. Можливо, вони приїжджали, коли мене не було. Однак до мене точно ніхто не підходив.
За словами директорки, особливих змін з моменту останньої публікації не відбулося:
– Наприклад, сьогодні (30 червня – ред.) я не бачу на території жодних будівельників. Не знаю, чи є вони там, бо входу в саме сховище немає. Вони (будівельники – ред.) якось злазять по драбині, то я туди ж не полізу, бо дуже високо. Знаєте, я не побачила нічого такого вагомого, що б відразу кидалося в очі і можна було сказати, що люди дійсно працюють добросовісно.




У понеділок, 30 червня, ми приїхали на об’єкт, аби зафіксувати на фото, який вигляд він має зараз, і також не побачили на території жодного робітника.
– Зовні трохи засипали сховище ґрунтом та глиною. Вхідні групи як не були побудовані, так жодних робіт і не проводиться. Всередині два будівельники тричі наносили суху штукатурку. Всередині я не була, бо входи вони чомусь позакривали – тільки через драбину, – прокоментувала Тетяна Володимирівна.




Восени минулого року будівельники виконували роботи з укладання комунікацій. За словами очільниці гімназії, до укриття проведено газ та воду, а світло ще не підвели:
– Те, що було зроблено попередньою будівельною бригадою: підвели газ та воду. Нова бригада почала копати, але роблять це вручну. Можливо, не можуть знайти кабель, або бояться, що трактор може його пошкодити.

Наразі директорка не сповідається, що нова бригада встигне завершити роботи до початку начального року. Відтак, найімовірніше закладу знову доведеться працювати у дві зміни:
– Я сповідалася, що якщо одна бригада не доробила, то інша вже точно завершить роботи. Однак все те ж саме. Знову шукають місцевих робітників, бо я так розумію, що у них немає кому працювати. У моєму розумінні було так, що якщо організація виграє тендер, то має заїхати їхня бригада… Я так вірила, що з 1 вересня наш заклад зможе повноцінно працювати в одну зміну. Але дивлячись на ці темпи, я свідомо розумію, що цього не буде. Тож будемо користуватися тим найпростішим укриттям, яке ми маємо, та працюватимемо у дві зміни.


Тим часом у МОН назвали спеціальності, які втратять актуальність. Відтак, абітурієнтів закликали уважно обирати майбутню професію. Детальніше – за посиланням.