Сьогодні, 22 грудня, відбулась 43 сесія Переяславської міської ради, на якій, окрім розгляду порядку денного, особисто до мера звернулась місцева волонтерка Інна Марченко. Нею було порушено важливе питання щодо співпраці міського голови з волонтерами та допомога військовим.
«Не ми повинні випрошувати у вас допомогу, а навпаки. Ви забули що у нас війна? Прості люди намагаються всіляко допомагати. Поясніть мені чому так відбувається?», – звернулась волонтерка до міського голови.
Вячеслав Саулко у своїй відповіді наголосив, що всі офіційні запити від неї було виконано. Також в більшості військові чи їх рідні, які звертались – отримали допомогу.
ProSlav вирішив розібратися в суті конфлікту та юридичних аспектах допомоги волонтерам та військовим.
В особистій розмові Інни Марченко з нашим журналістом, вона розповіла, що неодноразово усно зверталася до Вячеслава Саулка, але нічного не отримала. Лише на офіційний запит на пальне, який вона також виставила на своїй сторінці у Фейсбук, вони отримали позитивну відповідь.
«Нам потрібно допомагати швидко хлопцям і не вистачає часу на всю цю бюрократію», – додає Марченко. «Меру та владі потрібно налагодити співпрацю з волонтерами і бути ініціаторами допомоги».
Наша редакція звернулась до міського голови за поясненням. Саулко вчергове наголосив, що офіційний запит від місцевої волонтерки був лише одного разу й його було виконано.
«А на всі усні прохання нам, як органу місцевого самоврядування, необхідні підтверджуючі документи. Наприклад, лист-прохання від командира військової частини чи формування, адже це бюджетні кошти. Проте вона не жодного разу не надала відповідних звернень», – сказав очільник громади виданню ProSlav.
Також Вячеслав Володимирович додав: «Натомість, я, як звичайний громадянин та патріот своєї країни, всіляко допомагав і буду допомагатиму власними коштами. Ніколи не хотів про це говорити, але те що просили у мене особисто хлопці (рації, ліхтарі, пальне) я ніколи не відмовляв».
Окрім цього, голова громади повідомив, що міська рада може повністю прозвітуватись щодо виділення бюджетних коштів та коштів з благодійного рахунку. Саулко наголосив, що дані переведення неодноразово підлягали перевірці правоохоронних органів.
«Я завжди відкритий до діалогу, тим більше з тими, хто допомагає військовим. Проте саме від пані Інни я не отримував жодного запиту останніх декілька місяців», – коментує Саулко.
ProSlav вирішив звернутись також до фінансового відділу міської ради. Юлія Жарко, начальник даного підрозділу, нам відповіла, що виділення коштів з місцевого бюджету потребує дотримання відповідних процедур, які регламентовані бюджетним кодексом України.
«З метою виділення коштів повинна розроблятись відповідна місцева програма, яка має попередньо напрацьовуватись у співпраці з командиром військової частини ЗСУ. Після цього має бути визначено напрям та обсяг фінансування», – пояснює Юлія Жарко.
Зокрема, начальниця фінансового відділу додає: «Після затвердження програми та відповідних змін до бюджету, місцеві кошти можуть бути перераховані на спеціальні рахунки державного бюджету, відкриті військовим формуванням Збройних сил України».
Також, як стало відомо нашій редакції, декілька місяців тому працівники виконкому перерахували свій одноденний заробіток у сумі 99877,09 грн на рахунок, кошти з якого були використані саме на потреби ЗСУ.
Маємо сподівання, що у подальшому взаємодія між волонтерським рухом, який став одним із символів українського народу, та місцевими органами самоврядування покращиться й зміцниться в рамках чинного законодавства України.