Серед достатньо дискусійних питань розглянутих на січневій сесії Переяславської міської ради було затвердження Програми підтримки Добровольчого формування Переяславської міської територіальної громади №2 на 2023-2026 рік. Нині ж до вже прийнятого рішення мали внести нові правки запропоновані міською радою. Натомість внесли оновлені вивірені правки, які запропонували й, у висновку, схвалили депутати. На чому зійшлися – відслідковував та нині розкладає по поличках своїм читачам Proslav.
У чому полягають зміни запропоновані депутатами?
Зміни до вже прийнятого у січні рішення покликані роз’яснити виконавчому комітету Переяславської міської ради механізми фінансування ДФТГ №2, зокрема уточнити що кошторис має складатися не за зверненням командира військової частини А 7042 (114 бригада ТРО), а командуванням 241 бригади ТРО якому підпорядковані всі добровольчі формування лівобережної частини Київщини, зокрема й Переяславське. Як уточнила депутатка міської ради Руслана Потапенко, яка презентувала зміни, безпосередні бойові завдання Добровольчому формування Переяславської громади №2 віддає командир 137-го окремого батальйону ТРО ЗСУ Бориспільського району.
«У змінах які запропонувала Переяславська міська рада не вказана пропонована сума кошторису, заклад і матеріально-технічні цінності й послуги які потрібно придбати виконавчому комітету Переяславської міської ради у 2023-2026 рр. що суперечить інструкції з підготовки програм Переяславської міської ради. До того ж міська рада не отримала жодної відповіді від військового командування 114 бригади ТРО щодо схем фінансування запропонованих міською владою», – пояснила Руслана Михайлівна та додала, що командир ДФТГ №2, молодший лейтенант Олександр Дронь отримав роз’яснення від Бориспільської військової адміністрації про те, що той шлях фінансування і зразок акту прийому-передачі матеріальних цінностей є законним та дієвим, є апробованим багатьма іншими громадами Бориспільщини. Механізми виклали у запропонованих і презентованих депутаткою доповненнях.
Завершуючи виступ депутатка Потапенко закликала підтримати запропоновані нею зміни та попросила додати до змін на бюджету, що надалі мали бути ухвалені на сесії, виділення 500 000 гривень для початку фінансування цієї програми вже у лютому 2023 року.
Що вирішили?
Голова Переяславської громади Вячеслав Саулко зауважив, що це питання розглядалося на передсесійному засіданні і профільних комісіях. Усі пропозиції були враховані, а проєкт рішення зі змінами запропонованими депутаткою Русланою Потапенко був рекомендований до того аби, враховуючи важливість і значимість, поставити його на голосування та підтримати. Така позиція мера повністю задовільнила членів ДФТГ №2. Схвальне рішення прийняте 19 депутатами які проголосували «за» у залі зустріли оплесками. Видається, добровольцям вдалося віднайти баланс відносин з міської радою.
Кошти під програму вже виділено?
Ні, адже згідно вимог бюджетного кодексу питання має бути розглянуте профільною бюджетною комісією. Безпосереднє виділення задекларованих у Програмі коштів запропонували розглянути в ході наступної сесії.
До теми
У ході сесії Переяславська міська рада внесла зміни до Програми цільового забезпечення заходів з виконання законодавства з питань військового обов’язку і військової служби, функціонування системи військового обліку, мобілізаційної підготовки та мобілізації в межах території Переяславської міської територіальної громади на 2022-2024 роки. Більшістю депутатських голосів виділено 90 000 гривень на 2023-ій задля забезпечення перевезення призовників та військовозобов’язаних (резервістів) для проходження обласної медичної комісії до обласного збірного пункту та до військових частин.
Згідно ще одного прийнятого на 45-ій сесії Переяславської міської ради VIII скликання рішення, старости округів Переяславської громади здійснюватимуть організацію та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які проживають на території відповідних старостинських округів, згідно вимог чинного законодавства.