Сьогодні народні депутати України, члени Міжфракційного депутатського об’єднання «ВПО України» Максим Ткаченко, Сергій Козир, Олександр Федієнко, Владлен Неклюдов, Олександр Юрченко, Віталій Войцехівський та міський голова Вячеслав Саулко зустрілися із внутрішніми переселенцями, які нині проживають у Переяславській громаді. Обговорювали проблеми, що турбують наразі ВПО.
Одним з питань, яке цікавило переселенців, було те, чи діє у Переяславі програма «Доступні ліки», за якою пацієнти можуть отримати безоплатно чи з невеликою доплатою препарати для лікування хронічних захворювань. У зв’язку з цим, Proslav вирішив нагадати, як і де жителі Переяслава можуть отримати безоплатні ліки.
Як скористатися програмою «Доступні ліки»
Для того, щоб отримати необхідні ліки, пацієнт має звернутися до свого сімейного лікаря або іншого лікаря, який випише необхідний електронний рецепт. А саме:
- Пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, діабетом ІІ типу електронний рецепт на «Доступні ліки» виписує сімейний лікар, терапевт або педіатр, з яким укладена декларація. Так само і з препаратами для профілактики інсультів та інфарктів.
- Пацієнтам із нецукровим та інсулінозалежним діабетом електронний рецепт на десмопресин або інсулін може виписати ендокринолог або сімейний лікар. Але лікар, з яким укладена декларація, зможе виписати рецепт тільки після того, як ендокринолог створив план лікування для пацієнта, де вніс усі необхідні призначення на ліки.
- Пацієнтам із розладами психіки та поведінки електронний рецепт виписує виключно психіатр.
- Пацієнтам із епілепсією електронний рецепт на ліки виписує невролог чи психіатр.
Схема отримання електронного направлення у всіх лікарів однакова – пацієнт записується на прийом, лікар проводить огляд та виписує необхідний рецепт. Е-рецепт надходить пацієнту у вигляді СМС-повідомлення із унікальним номером та кодом підтвердження.
Якщо у пацієнта є визначена схема лікування, е-рецепт можна одержати у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта по телефону. Але про це потрібно заздалегідь домовитися з лікарем. Пацієнту на телефон надійде СМС-повідомлення із номером рецепта і кодом підтвердження. А його близькі можуть отримати ці ліки і принести пацієнтові, у випадку якщо людина на карантині або їй важко пересуватися.
Далі пацієнтові потрібно знайти зручну для нього аптеку, в якій можна одержати безоплатні або з невеликою доплатою ліки за електронним рецептом.
Щоб отримати ліки, необхідно назвати фармацевту номер електронного рецепта; переконатись, що необхідні ліки є у потрібній кількості; назвати код підтвердження і отримати потрібні ліки безоплатно або з невеликою доплатою.
У яких аптеках діє програма «Доступні ліки»
Знайти аптеку допоможе дашборд – «Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів». У лівому крайньому стовпчику потрібно вибрати область та населений пункт. Карта покаже перелік аптек, де пацієнтові можна отримати ліки. Також можна шукати аптеку з наліпкою «Доступні ліки». А у випадку, якщо пацієнтові потрібен інсулін – «Інсулін+».
Ви можете звернутися у такі аптеки Переяслава:
- Аптека БАМ (вул. Богдана Хмельницького, 102)
- Аптека «Фармація Київщини» (вул. Шкільна, 55 та вул. Богдана Хмельницького, 129)
- Аптека «Фармкор» (вул. Богдана Хмельницького, 135)
- Аптека TAS (вул. Богдана Хмельницького, 137 та вул. Шкільна, 42)
- Аптека «Центральна фармацевтична компанія» (вул. Покровська 53/69)
- Аптечний пункт №12 (вул. Богдана Хмельницького, 137)
- Аптека №1 (вул. Михайла Грушевського, 49а)
- «Аптека Гаєвського» (вул. Богдана Хмельницького, 137А/1 та вул. Михайла Сікорського 14/1)
- «Ощад Аптека» (вул. Шкільна, 44/4)
- Аптека «Абетка здоров’я» (вул. Івана Мазепи, 20а)
- Аптека №1 (вул. Богдана Хмельницького, 110а)
Якщо у аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепта, і має змогу звернутися до іншої аптеки. Або замовити той лікарських засіб, який відсутній в аптеці у момент звернення. Це безоплатно. Аптека не має права відмовити у цій послузі, оскільки вона підписала договір з НСЗУ. Якщо пацієнту відмовили, потрібно звернутись до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Шахраї заволоділи коштами переяславця у сумі 74 тисячі гривень – читайте про це в матеріалі Proslav.