У Переяславі триває збір кришечок на безпілотні літальні апарати (БПЛА) для потреб Збройних Сил у рамках проєкту одеської ГО «Місто Майбутнього – «Пластик рятує життя 2.0.». Його первинним завданням було зібрати 3 мільйони кришечок у якнайшвидші терміни. Спільна співпраця з волонтерами міста Одеса дала вражаючий результат – купівля новенького БПЛА і передача його нашим захисникам, розповіла Proslav координаторка проєкту в Переяславі Марина Калашник, звітуючи про проміжні й вагомі результати збору.
За повідомленням Калашник, разом небайдужі переяславці, мешканці сіл громади та жителі студентського містечка Університету Григорія Сковороди в Переяславі зібрали понад 30 кілограм кришечок. Каже, результат проєкту свідчить про активну участь та спільне бажання допомагати Збройним Силам України.Принагідно, місто та Університет Григорія Сковороди в Переяславі внесли до локацій, тому його видно на інтерактивній google-карті.
Принагідно, керівниця проєкту і ініціаторка Марина Калашник дякує своїй команді в особі керівниці відділу інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю Оксани Луцик, головою волонтерського відділу Студентської Ради Університету Григорія Сковороди в Переяславі Дані Махмудовій й очільниці команди «Нескорених» Ользі Дризі.
Нині переяславці не лише збирають кришечки, а й втілюють проєкт «Економіка мрії». Чому це важливо та як долучитися?
Наразі переяславці разом із Калашник продовжують працювати в рамках проєкту «Економіка мрії» і збирають вторинну сировину. Його мета –перетворювати різноманітні матеріали, зокрема пластик, картон, поліетилен, метал та інше на допомогу нашим захисникам. Себто речі які колись втратили свою цінність нині отримують другий шанс завдяки одеситам, переяславцям та всім однодумцям.
«Ми маємо спільних друзів та партнерів, які надали нам безкоштовне приміщення, де ми створили сортувальню та склад. Тут ми відсортовували сировину та передавали її підприємствам, які надавали нам ресурси для закупівлі тактичного обладнання для наших військових. Пройшовши цей неймовірний шлях, ми розуміємо, що це лише початок. Ми спостерігаємо за тим, як інші міста та громади, включаючи селища Херсонщини, приєднуються до нашої ініціативи. Наш шлях веде нас до масштабування соціального проекту «Економіка мрії» та створення соціального підприємства Recycling Dream», – кажуть волонтери додаючи, що їх метою є перетворення сміття на допомогу в кожному місті та селищі України, створюючи багато робочих місць для ветеранів війни та тих, хто постраждав від неї. Таким чином хочуть очистити нашу землю від різноманітного сміття та залишків «узкого міра». Подальше підприємство планує працювати на самозабезпеченні, розвиваючись та генеруючи ресурси для закриття різних потреб Збройних Сил України.
Також ініціатори підкреслюють, що першим напрямком, який їх цікавить є збір коштів на FPV дрони, євакуаційні багі та MINIHIMARS. Поза тим, волонтери відкриті до нових ідей та співпраці з усіма, хто поділяє їх місію. Наразі збирають такі речі та предмети:
- РЕТ – зазвичай це пляшки – прозорий, блакитний, зелений, коричневий, з-під олії, білий непрозорий, інший кольоровий(червоний, чорний, жовтий тощо), для побутової хімії та косметики, розчинів.
- HDPE – флакони з-під миючих засобів (кришки з-під миючих засобів лишати на упаковці щільно прикрученою), пляшки з-під йогуртів, кисломолочних продуктів.
- LDPE – поліетиленові пакетики (майки та з супермаркетів), стрейч плівка та цупка плівка (для обгортання партії напоїв, з теплиць, меблів, матрасів)
- PP – зазвичай стаканчики, контейнери – прозорий РР, білий РР, крупногабаритний РР (іграшки, тазики, відра, пластикові меблі), різнокольоровий РР, шуршик (упаковки з під батончиків, чіпсів, обгортки цукерок).
- PS – прозорий корекс, білі стакани для йогуртів, сметани, тощо, пінопласт, вспінений полістірол (лотки для їжі, тощо, різнокольорове).
- Кришечки: HDPE (напої, пиво), LDPE (бутильована вода), PP (Tetra Pak, деякі йогурти).
- Папір: білий папір А4, картон (гофра), газети, журнали, все інше паперове (гільзи, упаковка для яєць).
- Змішана упаковка: типу Tetra Pak, ELOPAK, SIG ,(з-під соку, молока), паперові стакани.
- Метал: жерстяні бляшанки (консерви), алюмінієві бляшанки (пивні, газовані напої), аерозолі, інший побутовий метал (посуд, кухонні інструменти).
- Скло: поворотна пляшка (пиво), вся інша скляна тара (також ліки та косметика).
- Інша упаковка плюс полікарбонат: PS вкладання у коробку для цукерок, або упакування іграшок, одноразовий посуд, PVC, РЕТ упакування (для яєць, одноразовий посуд, для іграшок), вспінений LDPE.
- Лед лампочки
- Електронні цигарки
«Найкраще, якщо все буде розсортоване за видами; упаковка повинна бути чиста та суха: вимита з-під соку, олії, молока, інших залишків їжі. максимально компактна, стиснута; супер, якщо кришки будуть надані окремо», – кажуть представники переяславської гілки проєкту й нагадують, що є основним пунктом збору є мультмагазин «Студент+».
Як декларують активні й екосвідомі переяславці виручені кошти від сортування та здачі «сміття» буде спрямовуватися на потреби Збройних Сил України, зокрема збори для переяславців які перебувають на лінії фронту. За запитом допомагатимуть внутрішньо-переміщеним особам, підтримуватимуть реалізацію місцевих ідей та проєктів щодо покращення суспільних місць їх облагородження, встановлення контейнерів для сортування сміття та інше. За мету поставили й запровадження уроків еко-свідомості, навчання сортуванню й переробці сміття реалізацію проєктів щодо екологізації міста Переяслава та сіл громади, які братимуть участь у проекті «Економіка мрії». У планах вихід на самозабезпечення переробної станції, створення робочих місць.
Куди приносити кришечки та вторинну сировину?
- Спеціальні контейнери розташовані біля охорони в Гуртожитку №1, Гуртожитку №2 (Дана Махмудова);
- Контейнери локалізований у холі головного та 2 корпусу університету (Оксана Луцик);
- Основний пункт збору Контейнер в Мультимагазині «Студент+» (Марина Калашник);
- Ємності в магазині «Технобуд» (Тетяна Саман);
- магазин «Продукти» мікрорайону Карань (Ольга Дрига);.
- – центр зв’язку с.Лецьки (Ніна Бойко )
- – Лецьківська гімназія (Олена Тегіпко)
- Переяславська гімназія №3 (Людмила Дяченко )
- Переяславська гімназія №2 (Наталія Литвин)
- – Будинок культури с.Хоцьки (Наталія Фещенко)
- – Будинок культури с.Ковалин (Любов Задорожна )
- – Будинок культури с.Стовпяги (Галина Рябчун)
- – Будинок культури с.Світанок (Наташа Філімончук)
- – Циблівська ОТГ (Валентина Назаренко )
- – с.Пологи-Яненко (Валентина Кушнір)
Зголошуйтесь до акції, допомагайте війську – лише спільними зусиллями ми створимо своє майбутнє!
Нагадаємо, Переяславська громада отримала генератори від Товариства Червоного Хреста: де їх використовуватимуть.