Під час навчального процесу час від часу звучать сигнали повітряної тривоги. Вони можуть тривати від кількох десятків хвилин до кількох годин. Тож, чи можна у таких випадках батькам забирати дитину зі школи, переповідає Proslav.
Чи можна забирати дітей зі школи під час повітряної тривоги
За словами освітнього омбудсмена України Сергія Горбачова педагогічний працівник не має права передавати батькам дитину під час тривоги.
Однак адвокатка Марина Бекало в коментарі сайту ТСН.ua зазначила, що в Україні жодним нормативно-правовим актом не встановлено прямої заборони батькам або іншим законним представникам дитини забирати її із закладу освіти. У тому числі, й під час оголошення повітряної тривоги.
«Водночас тут варто зазначити, що питання необхідно розглядати у площині дотримання правил безпеки та відповідальності за їх порушення як закладами освіти, так і всіма учасниками освітнього процесу, зокрема вчителями», – каже пані Бекало.
Що каже Закон про освіту
Відповідно до Закону про освіту, педагогічний працівник має дотримуватися установчих документів і правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, виконувати свої посадові обов’язки.
Відтак, у всіх закладах освіти, які забезпечують дітям освітній процес у режимі очного навчання, діють затверджені правила безпеки та алгоритми дій у разі оголошення повітряної тривоги. Їх мають дотримуватись за правилами, встановленими Кодексом цивільного захисту України, іншими актами законодавства та відповідними рекомендаціями ДСНС, яких мають дотримуватися педагогічні працівники.
«Тобто вчитель і діти, якщо перебувають в укритті, не можуть його покидати до завершення повітряної тривоги», – пояснила Марина Бекало.
У разі порушення педагогічним працівником правил і заходів безпеки, затверджених закладом освіти, він може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності. Зокрема, у вигляді догани.
«Однак може статися і трагічна ситуація. Наприклад, якщо вчитель, порушивши правила безпеки, відпускає з укриття дитину до завершення повітряної тривоги, і дитина в цей час потрапляє в епіцентр вибуху, що призводить до тяжких наслідків у вигляді смерті або тілесних ушкоджень. У такому разі є підстави притягнути педагогічного працівника до відповідальності за ст. 137 Кримінального кодексу за неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей. А тому такі застереження освітнього омбудсмена є цілком обґрунтованими», – каже адвокатка.
Тим часом у закладах освіти хочуть запровадити комплекс заходів для формування безпечного освітнього середовища. Для цього хочуть задіяти правоохоронців, металошукачі та рамки. Детальніше – за посиланням.