Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України поповнився шістьма пунктами. Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики, передає Proslav.
До переліку додали:
- традицію дзвонарства у Львові;
- культуру приготування та споживання «засипаної капусти» Львівщини;
Цю страву зазвичай готують на весілля та до святкових столів на Львівщині. Рецепт створили у Гніздичеві на Жидачівщині.
- традицію створення бойківської писанки булавкою;
В основі орнаменту був хрест. Ця писанка є важливою частиною бойківської культури. Традиція об’єднує не тільки технологію розпису, а й звичаї та обряди регіону.
- обряд встановлення «віхи» на Переяславщині;
Віха – це стовп, який оздоблюють різноманітними рослинами й встановлюють саме напередодні Зеленої неділі. Біля неї увечері збирається вся громада. Існує повір’я, що чим вища віха – тим більше принесе сили.
- програму з охорони традиції покриття хат соломою та очеретом у Національному музеї народної архітектури та побуту України;
- техніку вишивки «городоцький шов» або «городоцький стіб».
Це унікальна вишивка, якою оздоблювали манжети та коміри. Вона створена на основі петелькового шву з червоних або червоних і білих ниток. Над і поміж ланцюжками розміщували місяці й півмісяці, які виконували гладдю по контуру.
У Мінкульті зазначили, що тепер місцеві громади мають враховувати рекомендації та пропозиції Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини про охорону таких елементів.