Державна екологічна інспекція обстежила водойми Переяславської громади й виявила ряд порушень природоохоронного законодавства, інформує Proslav. Яких заходів у зв’язку з цим вживає міська влада?
Під час засідання сесії Переяславської міськради 18 липня депутати розглянули питання паспортизації водойми на території міста та передбачили 50 тисяч гривень на послуги із розроблення паспорта водного об’єкта в межах вулиць Богдана Хмельницького та Шкільної площею 2,99 га у Переяславі. Йдеться про частину річки Альта.
Начальник відділу капітального будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Вітківський тоді пояснив, що підставою для проведення даних робіт є вимога Державної екологічної інспекції від 21 червня. Згідно з висновком після проведеної перевірки, Переяславською міськрадою не вживаються заходи, спрямовані на забезпечення сприятливого режиму водних об’єктів і попередження їх забруднення. За словами Олександра Олеговича, до 14 листопада міську раду зобов’язали усунути порушення й розробити документацію.
У акті Державної екологічної інспекції столичного округу, опублікованому на сайті міської ради, повідомляється, що гідрографічна сітка Переяславської громади представлена річками Дніпро, Трубіж, Альта, Попівка, Карань, Броварка, Гнилка, озерами та технічними водоймами. Утім проєкти водоохоронних зон, прибережних захисних смуг водних об’єктів у межах громади не розроблені, а це є порушенням ст. 87 Водного кодексу України та ст. 60 Земельного кодексу України.
Для усунення даного порушення й розробляють паспорт водного об’єкта на частину річки Альта.
– Інспекція вимагає створення таких паспортів для всіх водойм, але, враховуючи те, що при затвердженні бюджету громади на 2024 рік депутатами було визначено пріоритетним напрямком виділення коштів на Збройні Сили, будемо вирішувати це питання поступово, – прокоментував Олександр Вітківський.
Згідно з висновком інспекторів, ще одним порушенням є те, що Переяславська міська рада не організувала збирання та подальше поводження з небезпечними відходами у складі побутових відходів, не створила умови для забезпечення роздільного збирання побутових відходів, що є порушенням статті 26 Закону України «Про управління відходами». Послуги з вивезення твердих побутових відходів на території Переяславської громади надає ТОВ «Переяслав Буд».
– Триває розробка схеми поводження з відходами та порядку із вивезенням відходів. Планується перегляд тарифів на сміття, зокрема, й встановлення тарифу на послуги з управління небезпечними побутовими відходами, – зазначив Олександр Олегович.
Також у висновку інспекції йдеться, що рішенням Переяславської міської ради від 20 лютого 2020 року затверджені Правила благоустрою території міста Переяслав, проте міська рада досі не розробила правила благоустрою для територій інших населених пунктів громади.
17 грудня 2020 року сесія Переяславської міськради затвердила Програму охорони навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини в Переяславській громаді на 2021-2023 роки. Додатком до цього рішення 19 жовтня 2023-го програму продовжили на 2024-2026 роки. Однак, як пояснили інспектори, програма на 2024-2026 роки не пройшла процедуру СЕО, громадське обговорення, передбачене ст. 12 та ст. 13 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», звіту про стратегічну екологічну оцінку немає.
– До найближчої сесії ми розробляємо проєкт рішення, згідно з яким правила благоустрою, які діють на території міста, будуть розповсюджені на території всієї громади. Тож ця вимога майже виконана, – сказав начальник відділу КБ та ЖКГ.