11 жовтня університет Переяслава прийняв першого гостя партнерського проєкту «Платформа можливостей» цієї осені – продюсера «1+1 media» та засновника проєкту «Реальна історія» Акіма Галімова. Тут зібралися студенти, науковці, співробітники університету, жителі міста та всі, хто цікавиться українською історією. На місці події був і кореспондент Proslav.
На зустріч з впізнаваним медійником переяславцям довелося зачекати – її відклали через повітряну тривогу. Зайшовши до залу, де зібралося близько сотні людей, Акім Галімов розпочав свою промову зі спогадів про тісний зв’язок із Переяславом. Згадав, як до повномасштабного вторгнення його команда проводила зйомки на місцевих розкопках, де під саркофагом накрито залишки церкви часів Київської Русі.
Зустріч проходила у нетиповому форматі інтерактивного квізу: переможниця отримала дарунок
«Переяслав – одне з трьох міст, поряд із Києвом і Черніговом, які формували Київську Русь», – зазначив він, підкресливши важливість повернення місту його історичної назви у 2019 році.
Зустріч була мало схожою на багато попередніх, які відбувалися в цих стінах до того, адже її формат перетворився на захоплюючий квіз, де учасники мали змогу перевірити свої знання з української історії. Питання охоплювали як загальні факти, так і специфічні теми, які відомі тільки найвідданішим прихильникам проєкту «Реальна історія». За кожну правильну відповідь Акім Галімов надавав додаткові історичні факти, які розкривали зміст питань чи то про княжу добу, чи то козаччину або період УПА та Холодного Яру. Переможниця яка найшвидше відповіла на найбільшу кількість питань правильно отримала книгу авторське видання «Українські палаци. Відновлення історії. Золота доба», а сам квіз викликав позитивні емоції серед присутніх завдяки інтерактивному формату.
Як реагували та про що запитували у гостя переяславці?
Наостанок розмови ректор університету Віталій Коцур відзначив вагомий внесок Галімова у популяризацію історії: «Ви робите більше для історії, ніж багато академічних істориків. Історію потрібно вивчати по-новому, робити її національною», – наголосив ректор, закликавши молодь більше вивчати минуле своєї Батьківщини.
Під час дискусії прозвучало багато цікавих запитань. Зокрема, аудиторія цікавилася, чи існує загроза сприйняття української історії як незначної. На це Галімов відповів, що переписування історії – це природний процес: «Історія – це наша розповідь про себе. Ми маємо те, чого не мають інші народи, і в цьому наша унікальність».
Також, відповідаючи на одне із питань студентів, Галімов наголосив на ролі Української Народної Республіки як основи для подальших визвольних рухів і на важливості Помаранчевої революції та приходу Віктора Ющенка до влади для стійкості України сьогодні.
Закінчуючи зустріч, Акім Галімов закликав молодь досліджувати історію та зберігати любов до України: «Ставайте істориками, журналістами, або обирайте будь-яку іншу професію, але завжди залишайте частинку себе в Україні».
Захід залишив глибоке враження завдяки професіоналізму та щирій любові Галімова до української історії. Організаторами виступили Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю й Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету, які невдовзі оголосять про наступних гостей.
Нагадаємо, що на початку цього тижня, також на запрошення університету, режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв презентував у Переяславі свої культові стрічки й розповів про творчий шлях.